fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Запуск добового балансування на ринку газу має відбутись вчасно

15/ 02/ 2019
  Перешкод для повноцінного впровадження добового балансування на ринку природного газу немає і, як і заплановано, реформа має бути впроваджена з 1 березня 2019 року. Про це повідомила член Правління АТ «Укртрансгаз», Тетяна Федорова на зустрічі з представниками компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації на Львівщині (Західноукраїнський офіс). Ігор Гоцик. Керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів. Це було вже третє відтермінування запуску платформи. Раніше передбачалося, що система добового балансування запрацює з 1 жовтня 2018 року, проте НКРЕКП перенесла його на 1 грудня, а потім на 1 березня. Сподіваємось, на цей раз старт відбудеться вчасно та з дотримання всіх вимог законодавства. Це дозволить спростити процедуру купівлі-продажу природного газу, зняти фінансове навантаження на гравців ринку та запровадити нові сучасні торгівельні інструменти. Перехід на добове балансування дозволить стати ринку більш прозорим та відкритим. Оскільки, електронна платформа приходить на заміну старим методам подання інформації – у паперовому вигляді. Разом з тим впровадження добового балансування важливе з точки зору співпраці з суміжними європейськими операторами, які відповідно до вимог законодавства ЄС балансують систему в добовому режимі, а деякі навіть у погодинному. Крім того, для споживача буде відкрито можливість перегляду інформації про постачальника, його наявність/відсутність  в реєстрах на відключення, обсяги споживання газу, які надав його оператор ГРМ, дані про фактичне споживання тощо. В Комітеті Палива та енергетики Європейської Бізнес Асоціації зазначили, що Україна як країна-член Європейського енергетичного співтовариства взяла на себе зобов’язання запровадити лібералізацію ринку природного газу, складовою якої є рівний доступ до магістральних мереж, прозорі і конкурентні умови ведення бізнесу для всіх учасників ринку природного газу та впровадження добового балансування. Крім того, слід забезпечити вільне ринкове ціноутворення на ринку природного газу у всіх його сегментах.

Перешкод для повноцінного впровадження добового балансування на ринку природного газу немає і, як і заплановано, реформа має бути впроваджена з 1 березня 2019 року. Про це повідомила член Правління АТ «Укртрансгаз», Тетяна Федорова на зустрічі з представниками компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації на Львівщині (Західноукраїнський офіс).

Ігор Гоцик Керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів
Це було вже третє відтермінування запуску платформи. Раніше передбачалося, що система добового балансування запрацює з 1 жовтня 2018 року, проте НКРЕКП перенесла його на 1 грудня, а потім на 1 березня. Сподіваємось, на цей раз старт відбудеться вчасно та з дотримання всіх вимог законодавства. Це дозволить спростити процедуру купівлі-продажу природного газу, зняти фінансове навантаження на гравців ринку та запровадити нові сучасні торгівельні інструменти.

Перехід на добове балансування дозволить стати ринку більш прозорим та відкритим. Оскільки, електронна платформа приходить на заміну старим методам подання інформації – у паперовому вигляді. Разом з тим впровадження добового балансування важливе з точки зору співпраці з суміжними європейськими операторами, які відповідно до вимог законодавства ЄС балансують систему в добовому режимі, а деякі навіть у погодинному. Крім того, для споживача буде відкрито можливість перегляду інформації про постачальника, його наявність/відсутність  в реєстрах на відключення, обсяги споживання газу, які надав його оператор ГРМ, дані про фактичне споживання тощо.

В Комітеті Палива та енергетики Європейської Бізнес Асоціації зазначили, що Україна як країна-член Європейського енергетичного співтовариства взяла на себе зобов’язання запровадити лібералізацію ринку природного газу, складовою якої є рівний доступ до магістральних мереж, прозорі і конкурентні умови ведення бізнесу для всіх учасників ринку природного газу та впровадження добового балансування. Крім того, слід забезпечити вільне ринкове ціноутворення на ринку природного газу у всіх його сегментах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: