fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Запровадження прогресивної шкали оподаткування збільшить попит на «тіньову» оплату праці

20/ 02/ 2020
  Такого висновку дійшли експерти Податкового комітету Асоціації після ознайомлення з проєктом Закону №2758, яким пропонується введення прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб. Компанії-члени Асоціації не підтримують запропоноване збільшення податкового навантаження на оплату праці, яке матиме негативний вплив саме на законослухняний бізнес. У разі впровадження прогресивної шкали витрати бізнесу суттєво зростуть, а негативними наслідками збільшення податкового навантаження можуть бути як збільшення вартості товарів та послуг сумлінних компаній, так і втрата ними висококваліфікованих кадрів. Водночас, на думку експертів Асоціації, у результаті запровадження прогресивної шкали оподаткування зросте попит на «тіньову» оплату праці, що дасть додаткові переваги недобросовісним роботодавцям. Як результат, маємо ситуацію, коли умови діяльності ускладнюються для сумлінного бізнесу, а тіньовий сектор, де використовуються різні схеми ухилення від сплати податку, залишається поза увагою. «Асоціація дотримується послідовної позиції щодо необхідності зниження податкового навантаження на оплату праці. Цього можна досягнути через зважені зміни в законодавстві, що мають бути націлені як на стимулювання добросовісних платників, так і на перешкоджання схемам ухилення від оподаткування», – коментує Світлана Михайловська, заступник директора з представництва інтересів компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. Нагадаємо, законопроєкт №2758 був зареєстрований у Верховній Раді 16 січня 2020 року. У ньому пропонується запровадити нові ставки податку на доходи фізичних осіб в залежності від їхнього розміру: до 10 розмірів мінімальної заробітної плати пропонується залишити чинну ставку 18%; понад 10 розмірів мінімальної заробітної плати, але не більше 20 розмірів мінімальної заробітної плати – 36%, а для заробітних плат, розмір яких перевищує 20 місячних мінімальних заробітних плат ставка податку буде дорівнювати 54%.

Такого висновку дійшли експерти Податкового комітету Асоціації після ознайомлення з проєктом Закону №2758, яким пропонується введення прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб.

Компанії-члени Асоціації не підтримують запропоноване збільшення податкового навантаження на оплату праці, яке матиме негативний вплив саме на законослухняний бізнес. У разі впровадження прогресивної шкали витрати бізнесу суттєво зростуть, а негативними наслідками збільшення податкового навантаження можуть бути як збільшення вартості товарів та послуг сумлінних компаній, так і втрата ними висококваліфікованих кадрів.

Водночас, на думку експертів Асоціації, у результаті запровадження прогресивної шкали оподаткування зросте попит на «тіньову» оплату праці, що дасть додаткові переваги недобросовісним роботодавцям. Як результат, маємо ситуацію, коли умови діяльності ускладнюються для сумлінного бізнесу, а тіньовий сектор, де використовуються різні схеми ухилення від сплати податку, залишається поза увагою.

«Асоціація дотримується послідовної позиції щодо необхідності зниження податкового навантаження на оплату праці. Цього можна досягнути через зважені зміни в законодавстві, що мають бути націлені як на стимулювання добросовісних платників, так і на перешкоджання схемам ухилення від оподаткування», – коментує Світлана Михайловська, заступник директора з представництва інтересів компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації.

Нагадаємо, законопроєкт №2758 був зареєстрований у Верховній Раді 16 січня 2020 року.

У ньому пропонується запровадити нові ставки податку на доходи фізичних осіб в залежності від їхнього розміру: до 10 розмірів мінімальної заробітної плати пропонується залишити чинну ставку 18%; понад 10 розмірів мінімальної заробітної плати, але не більше 20 розмірів мінімальної заробітної плати – 36%, а для заробітних плат, розмір яких перевищує 20 місячних мінімальних заробітних плат ставка податку буде дорівнювати 54%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: