fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Законопроект щодо відновлення компенсації середнього заробітку призваним працівникам та встановлення податкових пільг для їхніх роботодавців

29/ 07/ 2022
  25.07.2022 до Верховної Ради України було внесено Законопроект № 7584 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо відновлення гарантій для працівників на час призову на військову службу та запровадження механізму державної компенсації витрат на оплату праці таких працівників на час призову». Нагадаємо, що Законом України № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» було змінено норму, яка передбачає соціальні гарантії працівникам, які призвані на військову службу під час мобілізації, а саме – виключено необхідність збереження середнього заробітку за такими працівниками. Законопроектом пропонується відновити таку соціальну гарантію, оскільки, як вказується в пояснювальній записці до Законопроекту, її скасування негативним чином вплине на мотивацію таких працівників, а також надати податкові пільги роботодавцеві у зв’язку із виплатою середнього заробітку призваним працівникам з метою компенсації йому витрат на такі виплати. Так, Законопроект передбачає внесення наступних змін до Податкового кодексу України: Сума виплачених доходів у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат і нагород у зв’язку із трудовими відносинами фізичним особам, призваним на: строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення новогоконтракту на проходження військової служби, визнаватиметься заборгованістю держави перед податковим агентом (роботодавцем, який виплачує такий дохід). Податковий агент матиме право зменшити свої податкові зобовязання із загальнодержавних податків і зборів, визначені за податкові періоди, що припадають на період дії правого режиму воєнного стану в Україні та 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні, на суму заборгованості, визначеної вище. Порядок такого зменшення податкових зобов’язань податкових агентів буде встановлено додатково Кабінетом Міністрів України. Зазначена заборгованість держави перед податковим агентом також може бути погашена шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики. Умови емісії та цільове призначення облігацій внутрішньої державної позики буде встановлено Кабінетом Міністрів України додатково.

25.07.2022 до Верховної Ради України було внесено Законопроект № 7584 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо відновлення гарантій для працівників на час призову на військову службу та запровадження механізму державної компенсації витрат на оплату праці таких працівників на час призову».

Нагадаємо, що Законом України № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» було змінено норму, яка передбачає соціальні гарантії працівникам, які призвані на військову службу під час мобілізації, а саме – виключено необхідність збереження середнього заробітку за такими працівниками.

Законопроектом пропонується відновити таку соціальну гарантію, оскільки, як вказується в пояснювальній записці до Законопроекту, її скасування негативним чином вплине на мотивацію таких працівників, а також надати податкові пільги роботодавцеві у зв’язку із виплатою середнього заробітку призваним працівникам з метою компенсації йому витрат на такі виплати.

Так, Законопроект передбачає внесення наступних змін до Податкового кодексу України:

  • Сума виплачених доходів у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат і нагород у зв’язку із трудовими відносинами фізичним особам, призваним на:
  • строкову військову службу,
  • військову службу за призовом осіб офіцерського складу,
  • військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період,
  • військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або
  • прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення новогоконтракту на проходження військової служби,

визнаватиметься заборгованістю держави перед податковим агентом (роботодавцем, який виплачує такий дохід).

  • Податковий агент матиме право зменшити свої податкові зобов’язання із загальнодержавних податків і зборів, визначені за податкові періоди, що припадають на період дії правого режиму воєнного стану в Україні та 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні, на суму заборгованості, визначеної вище.

Порядок такого зменшення податкових зобов’язань податкових агентів буде встановлено додатково Кабінетом Міністрів України.

  • Зазначена заборгованість держави перед податковим агентом також може бути погашена шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики.

Умови емісії та цільове призначення облігацій внутрішньої державної позики буде встановлено Кабінетом Міністрів України додатково.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: