fbpx

Законопроект №1210-1 відкликано для подальшого доопрацювання

08/ 11/ 2019
  Цього тижня у Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики відбулися зустрічі декількох робочих груп, під час яких вдалося досягнути важливих домовленостей щодо питань, які турбують бізнес-спільноту. Зокрема, відбулися додаткові обговорення законопроектів №1210 та №1210-1. Так, було прийнято рішення відкликати законопроект №1210-1 про внесення суттєвих змін в Податковий кодекс України щодо правил BEPS та збільшення деяких ставок податків для його подальшого суттєвого доопрацювання. Ми вдячні народним депутатам за те, що вони прислухалися до аргументованих позицій бізнесу та прийняли рішення щодо внесення комплексних змін до документу. Раніше Асоціація підготувала ряд важливих змін до даного законопроекту, які були погоджені з учасниками робочої групи в профільному Комітеті ВРУ під час роботи над документом. Отже, бізнес-спільнота сподівається, що у доопрацьованому законопроекті будуть враховані усі досягнуті компромісні домовленості, аби збалансувати інтереси усіх сторін. Ще одне важливе питання – внесення змін до Податкового кодексу стосовно оподаткування фізичних осіб-підприємців та законопроект №2190 щодо амністії по ЄСВ. В рамках робочої групи обговорювалися пропозиції щодо збільшення дозволених обсягів доходу підприємців для кожної з груп спрощеної системи оподаткування, а також можливості щодо прощення заборгованості по сплаті ЄСВ для ФОП. Власне, більшість учасників обговорення не підтримали скасування боргів по ЄСВ. І наостанок, експерти Асоціації взяли участь у зустрічі, присвяченій питанню впровадження митного пост-аудиту за участі голови Державної митної служби Максима Нефьодова. Дане питання набуває все більшої актуальності, адже в нещодавно прийнятому законі, що запроваджує інститут авторизованого економічного оператора, передбачено функцію митного пост-аудиту для операторів. Проте для запровадження прозорої системи пост-аудиту та унеможливлення будь-яких зловживань на даному етапі необхідна якісна нормативно-правова база. Представники Асоціації висловили готовність долучатися до її розробки для втілення кращих практик митного контролю в Україні.

Цього тижня у Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики відбулися зустрічі декількох робочих груп, під час яких вдалося досягнути важливих домовленостей щодо питань, які турбують бізнес-спільноту.

Зокрема, відбулися додаткові обговорення законопроектів №1210 та №1210-1. Так, було прийнято рішення відкликати законопроект №1210-1 про внесення суттєвих змін в Податковий кодекс України щодо правил BEPS та збільшення деяких ставок податків для його подальшого суттєвого доопрацювання. Ми вдячні народним депутатам за те, що вони прислухалися до аргументованих позицій бізнесу та прийняли рішення щодо внесення комплексних змін до документу.

Раніше Асоціація підготувала ряд важливих змін до даного законопроекту, які були погоджені з учасниками робочої групи в профільному Комітеті ВРУ під час роботи над документом. Отже, бізнес-спільнота сподівається, що у доопрацьованому законопроекті будуть враховані усі досягнуті компромісні домовленості, аби збалансувати інтереси усіх сторін.

Ще одне важливе питання – внесення змін до Податкового кодексу стосовно оподаткування фізичних осіб-підприємців та законопроект №2190 щодо амністії по ЄСВ. В рамках робочої групи обговорювалися пропозиції щодо збільшення дозволених обсягів доходу підприємців для кожної з груп спрощеної системи оподаткування, а також можливості щодо прощення заборгованості по сплаті ЄСВ для ФОП. Власне, більшість учасників обговорення не підтримали скасування боргів по ЄСВ.

І наостанок, експерти Асоціації взяли участь у зустрічі, присвяченій питанню впровадження митного пост-аудиту за участі голови Державної митної служби Максима Нефьодова. Дане питання набуває все більшої актуальності, адже в нещодавно прийнятому законі, що запроваджує інститут авторизованого економічного оператора, передбачено функцію митного пост-аудиту для операторів. Проте для запровадження прозорої системи пост-аудиту та унеможливлення будь-яких зловживань на даному етапі необхідна якісна нормативно-правова база. Представники Асоціації висловили готовність долучатися до її розробки для втілення кращих практик митного контролю в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: