fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Законодавство щодо перекласифікації підакцизних товарів потребує змін

11/ 02/ 2025
  Як повідомляють членські компанії Європейської Бізнес Асоціації, наразі у податковому та митному законодавстві існує невідповідність, яка стосується зміни коду УКТ ЗЕД на підакцизні товари, щодо яких в процесі митного оформлення були відібрані зразки. У разі, коли Держмитсужба своїм рішенням змінює код УКТ ЗЕД на підакцизні товари – це призводить до зміни ставки акцизного податку і в окремих випадках до необхідності маркування товарів, які попередньо ввозились без наклеювання марок.  Водночас поточні редакції Митного та Податкового кодексів не містять алгоритму дій платника податку щодо можливості випуску товарів у вільний обіг із доплатою митних платежів через відсутність або невідповідність марок акцизного податку. Як наслідок, такий товар має бути знищений, і більше того, імпортера можуть притягнути до відповідальності попри відсутність наміру порушення правил ввезення. Неврегульованим на рівні законодавства є також питання випуску у вільний обіг підакцизних товарів, щодо яких відібрані зразки, на підставі тимчасової митної декларації. Так, їх випуск у вільний обіг призводить до невідповідності наклеєних марок акцизного податку, а також розбіжностей в податковій документації. Цю проблему бізнес-спільнота Асоціації обговорила з представниками Державної митної служби України (ДМС) та Державної податкової служби України (ДПС) на зустрічі Митного комітету Асоціації 5 лютого. Зокрема, йшлося про причини та наслідки зміни коду підакцизних товарів, а саме алкогольних та тютюнових виробів, які імпортуються в Україну. Дискусія була в першу чергу зосереджена на класифікації таких товарів, як сидри та пиво з добавками, а також на спроможності сучасних лабораторних досліджень, які можуть бути виконані лабораторією ДМС. Варто зауважити, що асортимент алкогольних товарів останніми роками значно розширився, і наразі податкове та митне законодавство значно відстає від потреб часу. А отже, учасники зустрічі дійшли згоди щодо необхідності підготовки відповідних змін до законодавства. Наступним кроком бізнес чекатиме на письмові висновки ДПС і ДМС за результатами зустрічі, щоб перевести процес підготовки змін в формальну офіційну площину. Водночас бізнес підготує пропозиції щодо законодавчих змін, які будуть надіслані згаданим службам, Мінфіну та Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової і митної політики. Асоціація вдячна учасникам зустрічі за відкритість до діалогу з бізнесом та сподівається, що потрібні зміни до законодавства вдасться швидко та якісно реалізувати у партнерстві з державними органами.

Як повідомляють членські компанії Європейської Бізнес Асоціації, наразі у податковому та митному законодавстві існує невідповідність, яка стосується зміни коду УКТ ЗЕД на підакцизні товари, щодо яких в процесі митного оформлення були відібрані зразки.

У разі, коли Держмитсужба своїм рішенням змінює код УКТ ЗЕД на підакцизні товари – це призводить до зміни ставки акцизного податку і в окремих випадках до необхідності маркування товарів, які попередньо ввозились без наклеювання марок. 

Водночас поточні редакції Митного та Податкового кодексів не містять алгоритму дій платника податку щодо можливості випуску товарів у вільний обіг із доплатою митних платежів через відсутність або невідповідність марок акцизного податку. Як наслідок, такий товар має бути знищений, і більше того, імпортера можуть притягнути до відповідальності попри відсутність наміру порушення правил ввезення.

Неврегульованим на рівні законодавства є також питання випуску у вільний обіг підакцизних товарів, щодо яких відібрані зразки, на підставі тимчасової митної декларації. Так, їх випуск у вільний обіг призводить до невідповідності наклеєних марок акцизного податку, а також розбіжностей в податковій документації.

Цю проблему бізнес-спільнота Асоціації обговорила з представниками Державної митної служби України (ДМС) та Державної податкової служби України (ДПС) на зустрічі Митного комітету Асоціації 5 лютого. Зокрема, йшлося про причини та наслідки зміни коду підакцизних товарів, а саме алкогольних та тютюнових виробів, які імпортуються в Україну.

Дискусія була в першу чергу зосереджена на класифікації таких товарів, як сидри та пиво з добавками, а також на спроможності сучасних лабораторних досліджень, які можуть бути виконані лабораторією ДМС. Варто зауважити, що асортимент алкогольних товарів останніми роками значно розширився, і наразі податкове та митне законодавство значно відстає від потреб часу. А отже, учасники зустрічі дійшли згоди щодо необхідності підготовки відповідних змін до законодавства.

Наступним кроком бізнес чекатиме на письмові висновки ДПС і ДМС за результатами зустрічі, щоб перевести процес підготовки змін в формальну офіційну площину. Водночас бізнес підготує пропозиції щодо законодавчих змін, які будуть надіслані згаданим службам, Мінфіну та Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової і митної політики.

Асоціація вдячна учасникам зустрічі за відкритість до діалогу з бізнесом та сподівається, що потрібні зміни до законодавства вдасться швидко та якісно реалізувати у партнерстві з державними органами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: