fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Законодавче врегулювання діяльності колекторів

29/ 07/ 2021
  Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment 14 квітня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості» який, вперше за часів незалежності України, повністю присвячений діяльності колекторських компаній, адже мінімальне законодавче регулювання, яке існувало до цього часу, дозволяло їм,  м’яко кажучи, не зовсім коректно ставитись до боржників, а інколи навіть застосовувати методи, які зовсім не вкладаються в рамки розуміння цивілізованого суспільства. Як не дивно, найбільш незахищеними у цій ситуації були саме боржники, їх близькі, іноді навіть діти, поручителі та інші особи, які так чи інакше опинились в цьому ланцюжку. Відтепер, нагляд за діяльністю колекторів буде здійснювати Національний банк України, який вестиме відповідний реєстр та, за необхідності вживатиме заходи впливу, в тому числі застосовувати штрафні санкції, за вчинені порушення. Також, введено низку обмежень щодо взаємодії колекторів безпосередньо з боржниками, їх  близькими особами, представниками, спадкоємцями, поручителями або третіми особами. Одним з таких обмежень є заборона колекторським компаніям здійснювати взаємодію із боржником, чи пов’язаними з ним особами, якщо боржник повідомив колектора, що його інтереси  при врегулюванні простроченої заборгованості представляє його представник, письмово надавши усі належним чином оформлені підтвердні документі. Фактично у цей спосіб боржник може уникнути задоволення від спілкування з колекторською компанією особисто, переклавши це на представника. Адвокат – це найкращий варіант представництва, який може бути у цій ситуації. Адвокати АФ «Династія» допоможуть розібратися у непростих відносинах, які можуть скластися між боржником та колекторською компанією, та знайти оптимальний шлях вирішення виниклої проблеми, який буде перебувати в рамках правового поля.

Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment

14 квітня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості» який, вперше за часів незалежності України, повністю присвячений діяльності колекторських компаній, адже мінімальне законодавче регулювання, яке існувало до цього часу, дозволяло їм,  м’яко кажучи, не зовсім коректно ставитись до боржників, а інколи навіть застосовувати методи, які зовсім не вкладаються в рамки розуміння цивілізованого суспільства. Як не дивно, найбільш незахищеними у цій ситуації були саме боржники, їх близькі, іноді навіть діти, поручителі та інші особи, які так чи інакше опинились в цьому ланцюжку.

Відтепер, нагляд за діяльністю колекторів буде здійснювати Національний банк України, який вестиме відповідний реєстр та, за необхідності вживатиме заходи впливу, в тому числі застосовувати штрафні санкції, за вчинені порушення. Також, введено низку обмежень щодо взаємодії колекторів безпосередньо з боржниками, їх  близькими особами, представниками, спадкоємцями, поручителями або третіми особами.

Одним з таких обмежень є заборона колекторським компаніям здійснювати взаємодію із боржником, чи пов’язаними з ним особами, якщо боржник повідомив колектора, що його інтереси  при врегулюванні простроченої заборгованості представляє його представник, письмово надавши усі належним чином оформлені підтвердні документі. Фактично у цей спосіб боржник може уникнути задоволення від спілкування з колекторською компанією особисто, переклавши це на представника.

Адвокат – це найкращий варіант представництва, який може бути у цій ситуації.

Адвокати АФ «Династія» допоможуть розібратися у непростих відносинах, які можуть скластися між боржником та колекторською компанією, та знайти оптимальний шлях вирішення виниклої проблеми, який буде перебувати в рамках правового поля.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: