fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Захист честі, гідності та ділової репутації

24/ 12/ 2021
  Автор: Геннадій Сільванович, адвокат Dynasty Law & Investment В нашій країні захист ділової репутації, честі і гідності не належить до популярної категорії судових спорів, оскільки важко бути переконаним у тому, що суд прийме висловлювання майбутнього відповідача такими, що дійсно порушують права позивача, а не зведе їх до звичайних оціночних суджень. Все більш поширеними є випадки розміщення інформації, яка може порушити честь, гідність чи ділову репутацію особи, в Інтернеті. У такому разі належним відповідачем є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник веб-сайту, яких необхідно встановити та зазначити в позовній заяві, що на практиці буває досить складно здійснити. Також необхідно наголосити, що діюче законодавство прямо не визначає поняття честі, гідності або ділової репутації. Відповідно до наявної судової практики, під гідністю розуміється визнання цінності кожної фізичної особи як унікального цілісного організму, в якому перебувають у взаємозв’язку  біологічні, психологічні та соціальні чинники, з честю судами повязується гарна соціальна оцінка особи в очах суспільства, а під діловою репутацією розуміється набута особою суспільна оцінка її ділових і професійних якостей при виконанні нею тих чи інших обовязків. Окрім того, перед зверненням до суду для вирішення будь-якого спору щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, необхідно розділяти оціночні судження від фактичних тверджень, які можуть бути правдивими або недостовірними. І тільки твердження, що є недостовірними, можуть бути спростовані в судовому порядку. Таким чином, для належного судового захисту та об’єктивного розгляду справи, необхідно не просто попередньо визначитись із відповідачем, провести оцінку наявних доказів і правильно використати норми закону, а вивчити саму природу поширеної інформації, застосовувати глибокий аналіз висловлювань, чого ані позивачі у своїх позовах, ані судді під час розгляду справи, зазвичай, не роблять. Наслідком такого є, наприклад, зобов’язання заблокувати веб-сайт чи спростувати всю статтю, а не певну сторінку в мережі Інтернет з інформацією, чи конкретні висловлювання, або суд взагалі відмовляє у задоволенні позовних вимог через їх необґрунтованість. Незважаючи на складність та неоднозначність даної категорії справ, спеціалісти Dynasty Law & Investment мають великий досвід успішного захисту порушених прав клієнтів та допоможуть Вам захистити Вашу честь, гідність та ділову репутацію.

Автор: Геннадій Сільванович, адвокат Dynasty Law & Investment

В нашій країні захист ділової репутації, честі і гідності не належить до популярної категорії судових спорів, оскільки важко бути переконаним у тому, що суд прийме висловлювання майбутнього відповідача такими, що дійсно порушують права позивача, а не зведе їх до звичайних оціночних суджень.

Все більш поширеними є випадки розміщення інформації, яка може порушити честь, гідність чи ділову репутацію особи, в Інтернеті. У такому разі належним відповідачем є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник веб-сайту, яких необхідно встановити та зазначити в позовній заяві, що на практиці буває досить складно здійснити.

Також необхідно наголосити, що діюче законодавство прямо не визначає поняття честі, гідності або ділової репутації.

Відповідно до наявної судової практики, під гідністю розуміється визнання цінності кожної фізичної особи як унікального цілісного організму, в якому перебувають у взаємозв’язку  біологічні, психологічні та соціальні чинники, з честю судами пов’язується гарна соціальна оцінка особи в очах суспільства, а під діловою репутацією розуміється набута особою суспільна оцінка її ділових і професійних якостей при виконанні нею тих чи інших обов’язків.

Окрім того, перед зверненням до суду для вирішення будь-якого спору щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, необхідно розділяти оціночні судження від фактичних тверджень, які можуть бути правдивими або недостовірними. І тільки твердження, що є недостовірними, можуть бути спростовані в судовому порядку.

Таким чином, для належного судового захисту та об’єктивного розгляду справи, необхідно не просто попередньо визначитись із відповідачем, провести оцінку наявних доказів і правильно використати норми закону, а вивчити саму природу поширеної інформації, застосовувати глибокий аналіз висловлювань, чого ані позивачі у своїх позовах, ані судді під час розгляду справи, зазвичай, не роблять. Наслідком такого є, наприклад, зобов’язання заблокувати веб-сайт чи спростувати всю статтю, а не певну сторінку в мережі Інтернет з інформацією, чи конкретні висловлювання, або суд взагалі відмовляє у задоволенні позовних вимог через їх необґрунтованість.

Незважаючи на складність та неоднозначність даної категорії справ, спеціалісти Dynasty Law & Investment мають великий досвід успішного захисту порушених прав клієнтів та допоможуть Вам захистити Вашу честь, гідність та ділову репутацію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: