fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

За шахрайство з ПДВ може бути запроваджено кримінальну відповідальність

15/ 02/ 2021
  На початку лютого депутати ВРУ проголосували у першому читанні за законопроект №3959-1, яким запроваджуються зміни до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки. На превеликий жаль, знов не обійшлося без одіозних статей, якими передбачається кримінальна відповідальність за шахрайство з ПДВ. Так, редакція законопроекту дозволяє розпочати кримінальне переслідування керівництва компанії лише на підставі факту подання заяви на відшкодування та рішення податкових органів щодо відмови у відшкодуванні до розгляду спору в судовому порядку. Так, законотворці пропонують зміни, які дозволять порушувати кримінальні справи лише за фактом визначення правопорушення актом перевірки, що є неприпустимим. Наразі податкове законодавство надає можливість адміністративного та судового оскарження акту документальної перевірки і факти, зазначені в ньому, не можуть вважатись встановленими до моменту проходження всіх процедур оскарження такого акту. До того ж, запропоновані зміни до Кримінального кодексу дозволяють досить широко трактувати дії платників податків щодо «надання завідомо неправдивих відомостей» з боку слідчих органів та залишають великий простір для державних органів щодо можливих зловживань владними повноваженнями та здійснення тиску на платників податків. На практиці ж податкові органи часто виносять рішення щодо відмови у відшкодуванні ПДВ, в зв’язку з чим платники вимушені звертатися до суду для захисту своїх прав та повернення сум ПДВ. На переконання бізнесу, такі норми законопроекту суперечать основним задекларованим напрямам діяльності влади: спрощення ведення бізнесу та неприпустимість тиску на бізнес.   Європейська Бізнес Асоціація переконана, що прийняття таких норм є неприпустимим. Тож бізнес звертається до спікера ВРУ Дмитра Разумкова та до народних обранців із закликом відкликати проект закону №3959-1. Важливо створювати умови для розвитку, а не тиску на прозорий бізнес. Нагадаємо, норма щодо кримінальної відповідальності за шахрайство з ПДВ включалась до кількох проектів Закону щодо БЕБ, проте, у фінальній версії не залишилась – прийнято Закон щодо БЕБ. Однак, на жаль, все ж спроби законодавчо її закріпити залишаються.    Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

На початку лютого депутати ВРУ проголосували у першому читанні за законопроект №3959-1, яким запроваджуються зміни до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки.

На превеликий жаль, знов не обійшлося без одіозних статей, якими передбачається кримінальна відповідальність за шахрайство з ПДВ. Так, редакція законопроекту дозволяє розпочати кримінальне переслідування керівництва компанії лише на підставі факту подання заяви на відшкодування та рішення податкових органів щодо відмови у відшкодуванні до розгляду спору в судовому порядку.

Так, законотворці пропонують зміни, які дозволять порушувати кримінальні справи лише за фактом визначення правопорушення актом перевірки, що є неприпустимим. Наразі податкове законодавство надає можливість адміністративного та судового оскарження акту документальної перевірки і факти, зазначені в ньому, не можуть вважатись встановленими до моменту проходження всіх процедур оскарження такого акту.

До того ж, запропоновані зміни до Кримінального кодексу дозволяють досить широко трактувати дії платників податків щодо «надання завідомо неправдивих відомостей» з боку слідчих органів та залишають великий простір для державних органів щодо можливих зловживань владними повноваженнями та здійснення тиску на платників податків. На практиці ж податкові органи часто виносять рішення щодо відмови у відшкодуванні ПДВ, в зв’язку з чим платники вимушені звертатися до суду для захисту своїх прав та повернення сум ПДВ.

На переконання бізнесу, такі норми законопроекту суперечать основним задекларованим напрямам діяльності влади: спрощення ведення бізнесу та неприпустимість тиску на бізнес.  

Європейська Бізнес Асоціація переконана, що прийняття таких норм є неприпустимим. Тож бізнес звертається до спікера ВРУ Дмитра Разумкова та до народних обранців із закликом відкликати проект закону №3959-1. Важливо створювати умови для розвитку, а не тиску на прозорий бізнес.

Нагадаємо, норма щодо кримінальної відповідальності за шахрайство з ПДВ включалась до кількох проектів Закону щодо БЕБ, проте, у фінальній версії не залишилась – прийнято Закон щодо БЕБ. Однак, на жаль, все ж спроби законодавчо її закріпити залишаються. 

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: