fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

З 1 січня забороняється продаж електронних сигарет неповнолітнім

08/ 12/ 2020
  2 грудня ВРУ було прийнято проєкт Закону №3628, який передбачає заборону на продаж електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, а також пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння неповнолітнім. Так, продавець матиме право вимагати у покупця документ, що посвідчує його вік, якщо у нього виникли сумніви щодо його повноліття, адже наразі таке право – відсутнє. Зазначені вироби після набуття чинності Законом матимуть ті ж самі заборони на реалізацію, що й сигарети. Таким чином законодавці встановили відповідальність  за продаж підакцизних товарів, шляхом збільшення штрафу від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6800 - 13600 грн). Зараз штрафи за такі порушення становлять 100 - 400 н.м.д.г. (1700-6800 грн). Окрім заборони на реалізацію неповнолітнім також Законом закріплено визначення ТВЕН (тютюновмісні вироби для електричного нагрівання) за допомогою підігрівача з електронним управлінням. Тобто, це вироби із вмістом промислово обробленого тютюну, не призначені для куріння, нюхання, смоктання чи жування, які використовуються для генерування аерозолю шляхом нагрівання тютюну електричним підігрівачем з електронним управлінням до температури, за якої не відбувається процесу горіння (згоряння) виробу та виділення тютюнового диму, а також пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння. Закон набирає чинність з 1 січня 2021 року. Відтак, Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців із дня набрання чинності цим Законом необхідно внести на розгляд Верховної Ради України проєкт Закону України щодо приведення законодавства України у відповідність із положеннями Директиви Європейського парламенту і Ради 2014/40/ЄС від 3 квітня 2014 року задля наближення українського законодавства щодо продажу тютюнових виробів і супутніх продуктів до європейських норм. Європейська Бізнес Асоціація підтримує встановлені обмеження для неповнолітніх при реалізації тютюнових виробів та готова долучитись до імплементації Директиви 40 в Україні 2014/40/ЄС в Україні.

2 грудня ВРУ було прийнято проєкт Закону №3628, який передбачає заборону на продаж електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, а також пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння неповнолітнім. Так, продавець матиме право вимагати у покупця документ, що посвідчує його вік, якщо у нього виникли сумніви щодо його повноліття, адже наразі таке право – відсутнє. Зазначені вироби після набуття чинності Законом матимуть ті ж самі заборони на реалізацію, що й сигарети.

Таким чином законодавці встановили відповідальність  за продаж підакцизних товарів, шляхом збільшення штрафу від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6800 – 13600 грн). Зараз штрафи за такі порушення становлять 100 – 400 н.м.д.г. (1700-6800 грн).

Окрім заборони на реалізацію неповнолітнім також Законом закріплено визначення ТВЕН (тютюновмісні вироби для електричного нагрівання) за допомогою підігрівача з електронним управлінням. Тобто, це вироби із вмістом промислово обробленого тютюну, не призначені для куріння, нюхання, смоктання чи жування, які використовуються для генерування аерозолю шляхом нагрівання тютюну електричним підігрівачем з електронним управлінням до температури, за якої не відбувається процесу горіння (згоряння) виробу та виділення тютюнового диму, а також пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Закон набирає чинність з 1 січня 2021 року. Відтак, Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців із дня набрання чинності цим Законом необхідно внести на розгляд Верховної Ради України проєкт Закону України щодо приведення законодавства України у відповідність із положеннями Директиви Європейського парламенту і Ради 2014/40/ЄС від 3 квітня 2014 року задля наближення українського законодавства щодо продажу тютюнових виробів і супутніх продуктів до європейських норм.

Європейська Бізнес Асоціація підтримує встановлені обмеження для неповнолітніх при реалізації тютюнових виробів та готова долучитись до імплементації Директиви 40 в Україні 2014/40/ЄС в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: