fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

З 1 грудня між Україною та ЄС запрацюють Альтернативні правила Пан-Євро-Мед

01/ 12/ 2023
  Застосування Альтернативних правил походження дозволить значній кількості товарів, вироблених або перероблених в Україні, набути українського преференційного походження для експорту в ЄС. Це, в свою чергу, потенційно збільшить обсяги експорту українських продуктів на європейські ринки. Враховуючи переваги для українського бізнесу, Європейська Бізнес Асоціація вітає запровадження Альтернативних правил походження у відносинах між Україною та ЄС. На думку представників бізнесу, Альтернативні правила є більш гнучкими для компаній-виробників у питаннях набуття преференційного походження на товари (порівняно з чинною редакцією правил). Хоч Альтернативні правила не замінюють чинну редакцію Конвенції Пан-Євро-Мед, відтепер компанії зможуть обирати, який з варіантів правил застосовувати. Експерти Митного комітету Асоціації вели послідовну та активну комунікацію з представниками державних органів щодо актуальності цього питання для бізнесу та адвокували якнайшвидше запровадження цих правил для збільшення експортного потенціалу. Нагадаємо, дещо раніше Україна уже запровадила можливість застосування Альтернативних правил у відносинах із Молдовою, тож наступними кроками буде впровадження цих правил у трьохсторонніх відносинах ЄС-Україна-Молдова, а також із іншими країнами-торговельними партнерами. Асоціація, в свою чергу, продовжить роботу у цьому напрямку. Також, найближчим часом, Митний комітет проведе інформаційний захід щодо нових можливостей, повʼязаних із Альтернативними правилами.

Застосування Альтернативних правил походження дозволить значній кількості товарів, вироблених або перероблених в Україні, набути українського преференційного походження для експорту в ЄС. Це, в свою чергу, потенційно збільшить обсяги експорту українських продуктів на європейські ринки. Враховуючи переваги для українського бізнесу, Європейська Бізнес Асоціація вітає запровадження Альтернативних правил походження у відносинах між Україною та ЄС.

На думку представників бізнесу, Альтернативні правила є більш гнучкими для компаній-виробників у питаннях набуття преференційного походження на товари (порівняно з чинною редакцією правил). Хоч Альтернативні правила не замінюють чинну редакцію Конвенції Пан-Євро-Мед, відтепер компанії зможуть обирати, який з варіантів правил застосовувати.

Експерти Митного комітету Асоціації вели послідовну та активну комунікацію з представниками державних органів щодо актуальності цього питання для бізнесу та адвокували якнайшвидше запровадження цих правил для збільшення експортного потенціалу.

Нагадаємо, дещо раніше Україна уже запровадила можливість застосування Альтернативних правил у відносинах із Молдовою, тож наступними кроками буде впровадження цих правил у трьохсторонніх відносинах ЄС-Україна-Молдова, а також із іншими країнами-торговельними партнерами.

Асоціація, в свою чергу, продовжить роботу у цьому напрямку. Також, найближчим часом, Митний комітет проведе інформаційний захід щодо нових можливостей, повʼязаних із Альтернативними правилами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: