fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Європейська Бізнес Асоціація закликає скасувати 10% націнку на медичні вироби

13/ 02/ 2018
  25 січня 2017 року Уряд скасував[1] декларування зміни оптово-відпускних цін на медичні вироби при закупівлях за бюджетні кошти. Це рішення відповідало європейським практикам. Водночас залишилась націнка 10%. В практиках країн-членів ЄС націнка також відсутня. Таке обмеження не дозволяє виробникам медичних виробів брати участь у закупівлях за кошти державного бюджету.   Ще минулого року виникла загроза для виробників медичних виробів щодо їх участі у закупівлях за бюджетні кошти. Склалася ситуація, коли усі необхідні витрати, які несе виробник того чи іншого медичного виробу, не могли бути покриті за рахунок націнки у розмірі 10%. Встановлена націнка продовжує існувати, а проблема пускає коріння. Ось перелік витрат, які виробник має покрити за рахунок націнки 10%: проходження процедури оцінки відповідності Технічним регламентам, монтаж і введення обладнання в експлуатацію, навчання персоналу, утримання складських приміщень, транспортні витрати, гарантійне та пост-гарантійне обслуговування, навчання медичного персоналу лікувально-профілактичних установ правилам безпечної експлуатації обладнання. Також, додаткові витрати компанії можуть залежати від місця монтажу медичного обладнання, кількості його модифікацій та додаткових частин. Виробники об’єктивно не вкладаються у націнку 10% для покриття усіх витрат. Відповідно, за таких умов актуальним стає питання тінізації бізнесу і насичення ринку бувшим у вжитку медичним обладнанням та апаратурою, що нелегально завозиться в Україну. На продовження нашого звернення у 2017 році, Європейська Бізнес Асоціація направила листа В.о. Міністра охорони здоров’я України пані Уляні Супрун, закликавши скасувати націнку 10%. На наше переконання, подальше зволікання не йтиме на користь пацієнтам та ринку медичної продукції. Сподіваємось, що проблема скоро буде розглянута і вирішена, а компанії-виробники високотехнологічного медичного обладнання зможуть безперешкодно постачати свою продукцію в медичні заклади. [1] Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955 і від 2 липня 2014 р. № 240» №43 від 25 січня 2017 року

25 січня 2017 року Уряд скасував[1] декларування зміни оптово-відпускних цін на медичні вироби при закупівлях за бюджетні кошти. Це рішення відповідало європейським практикам. Водночас залишилась націнка 10%. В практиках країн-членів ЄС націнка також відсутня. Таке обмеження не дозволяє виробникам медичних виробів брати участь у закупівлях за кошти державного бюджету.  

Ще минулого року виникла загроза для виробників медичних виробів щодо їх участі у закупівлях за бюджетні кошти. Склалася ситуація, коли усі необхідні витрати, які несе виробник того чи іншого медичного виробу, не могли бути покриті за рахунок націнки у розмірі 10%. Встановлена націнка продовжує існувати, а проблема пускає коріння.

Ось перелік витрат, які виробник має покрити за рахунок націнки 10%: проходження процедури оцінки відповідності Технічним регламентам, монтаж і введення обладнання в експлуатацію, навчання персоналу, утримання складських приміщень, транспортні витрати, гарантійне та пост-гарантійне обслуговування, навчання медичного персоналу лікувально-профілактичних установ правилам безпечної експлуатації обладнання. Також, додаткові витрати компанії можуть залежати від місця монтажу медичного обладнання, кількості його модифікацій та додаткових частин.

Виробники об’єктивно не вкладаються у націнку 10% для покриття усіх витрат. Відповідно, за таких умов актуальним стає питання тінізації бізнесу і насичення ринку бувшим у вжитку медичним обладнанням та апаратурою, що нелегально завозиться в Україну.

На продовження нашого звернення у 2017 році, Європейська Бізнес Асоціація направила листа В.о. Міністра охорони здоров’я України пані Уляні Супрун, закликавши скасувати націнку 10%. На наше переконання, подальше зволікання не йтиме на користь пацієнтам та ринку медичної продукції. Сподіваємось, що проблема скоро буде розглянута і вирішена, а компанії-виробники високотехнологічного медичного обладнання зможуть безперешкодно постачати свою продукцію в медичні заклади.

[1] Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955 і від 2 липня 2014 р. № 240» №43 від 25 січня 2017 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: