fbpx

ЄС зняв обмеження на експорт м’яса птиці

17/ 02/ 2020
  Європейська Бізнес Асоціація вітає зняття обмеження на експорт м’яса птиці Європейським Союзом. Відповідне рішення було прийнято Комітетом ЄС щодо рослин, тварин, їжі та кормів (Standing Committee on Plants, Animals, Food and Feed) 14 лютого більшістю голосів членів Комітету. Водночас, рішення стосувалось нової системи зонування територій. Так, оновлені критерії дозволяють експорт м’яса птиці із безпечних зон, які знаходяться на відстані більше 10 кілометрів від епіцентру спалаху. Нагадаємо, перший випадок пташиного грипу в Україні в 2020 році був зафіксований 21 січня у Вінницькій області. Відразу ж після цього, Європейський Союз ввів заборону на експорт м’яса птиці з України. Це було здійснено згідно з діючих інструкцій та протоколів, які Україна погодила ще в 2016 році. Тож бізнес-спільнота вітає оновлені критерії, сподівається на швидке відновлення експорту та подальшу стабільну співпрацю! Довідково: За даними Державної служби статистики України, за січень 2020 року в грошовому еквіваленті експорт мяса птиці склав близько $45 млн, з яких в Європу – на суму приблизно $10 млн. За період обмеження (з 21 січня по 14 лютого), понад 2000 тон м’яса було перенаправлено на інші ринки.

Європейська Бізнес Асоціація вітає зняття обмеження на експорт м’яса птиці Європейським Союзом. Відповідне рішення було прийнято Комітетом ЄС щодо рослин, тварин, їжі та кормів (Standing Committee on Plants, Animals, Food and Feed) 14 лютого більшістю голосів членів Комітету.

Водночас, рішення стосувалось нової системи зонування територій. Так, оновлені критерії дозволяють експорт м’яса птиці із безпечних зон, які знаходяться на відстані більше 10 кілометрів від епіцентру спалаху.

Нагадаємо, перший випадок пташиного грипу в Україні в 2020 році був зафіксований 21 січня у Вінницькій області. Відразу ж після цього, Європейський Союз ввів заборону на експорт м’яса птиці з України. Це було здійснено згідно з діючих інструкцій та протоколів, які Україна погодила ще в 2016 році.

Тож бізнес-спільнота вітає оновлені критерії, сподівається на швидке відновлення експорту та подальшу стабільну співпрацю!

Довідково: За даними Державної служби статистики України, за січень 2020 року в грошовому еквіваленті експорт м’яса птиці склав близько $45 млн, з яких в Європу – на суму приблизно $10 млн. За період обмеження (з 21 січня по 14 лютого), понад 2000 тон м’яса було перенаправлено на інші ринки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: