fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЄБА закликає утриматись від необґрунтованого збільшення навантаження на оплату праці

24/ 09/ 2018
  В Україні розглядається питання збільшити фіскальне навантаження на оплату праці. Так, на початку травня відбулась активна дискусія стосовно законопроекту №8322. Ним передбачено скасувати максимальну межу нарахування Єдиного соціального внеску (ЄСВ) та запровадити регресивну шкалу 20%-5% до сум, що перевищують  максимальну величину бази нарахування ЄСВ. Однак, підвищення податкового навантаження - дуже чутлива тема для обговорення. Зараз діє ставка ЄСВ - 22% та максимальна величина бази нарахування ЄСВ на місяць дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати (відповідно до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»). Для таких галузей як освіта, сфера послуг, IT, де зарплата складає левову частку витрат, таке збільшення може мати деструктивне явище. Існують побоювання, що від цього нововведення зросте «привабливість» використання тіньових схем оплати праці. Анна Дерев’янко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Фактично, зміна буде стосуватись підприємств, що виплачують «білу» зарплату своїм працівникам. Тож тут виникає риторичне питання – або ми працюємо над детінізацією оплати праці справедливими методами, або збільшуємо податки на бізнес, який чесно декларує всі доходи своїх працівників, намагається стимулювати ефективних працівників якісним рівнем оплати праці. А ще в цьому контексті варто не забувати, що високі заробітні плати, що прозоро та чесно виплачуються працівникам та сплачений ЄСВ мають безпосередній вплив на доходи Пенсійного фонду України. За інформацією Міністерства соцполітики, рівень тіньової зайнятості в Україні впав на 8%. Тож зараз важливо підтримувати цю тенденцію та не допустити законодавчих ініціатив, направлених на повернення до «тіньових схем». Держава має створювати всі умови, щоб працювати прозоро було вигідніше. «Дуже сподіваюсь, що сумлінні платники не сприймуть цю ініціативу, як негативний сигнал та не будуть переглядати плани по розширенню бізнесу в Україні», - додала Дерев’янко. Європейська Бізнес Асоціація звертається до Верховної Ради України та Міністерства соціальної політики, з проханням утриматись від необґрунтованого збільшення навантаження на оплату праці та розпочати, нарешті, змістовний та конструктивний діалог з бізнесом по запровадженню давно назрілих змін по створенню привабливих умов оплати праці для збереження висококваліфікованих кадрів в Україні.

В Україні розглядається питання збільшити фіскальне навантаження на оплату праці. Так, на початку травня відбулась активна дискусія стосовно законопроекту №8322. Ним передбачено скасувати максимальну межу нарахування Єдиного соціального внеску (ЄСВ) та запровадити регресивну шкалу 20%-5% до сум, що перевищують  максимальну величину бази нарахування ЄСВ. Однак, підвищення податкового навантаження – дуже чутлива тема для обговорення.

Зараз діє ставка ЄСВ – 22% та максимальна величина бази нарахування ЄСВ на місяць дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати (відповідно до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Для таких галузей як освіта, сфера послуг, IT, де зарплата складає левову частку витрат, таке збільшення може мати деструктивне явище. Існують побоювання, що від цього нововведення зросте «привабливість» використання тіньових схем оплати праці.

Анна Дерев’янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Фактично, зміна буде стосуватись підприємств, що виплачують «білу» зарплату своїм працівникам. Тож тут виникає риторичне питання – або ми працюємо над детінізацією оплати праці справедливими методами, або збільшуємо податки на бізнес, який чесно декларує всі доходи своїх працівників, намагається стимулювати ефективних працівників якісним рівнем оплати праці. А ще в цьому контексті варто не забувати, що високі заробітні плати, що прозоро та чесно виплачуються працівникам та сплачений ЄСВ мають безпосередній вплив на доходи Пенсійного фонду України.

За інформацією Міністерства соцполітики, рівень тіньової зайнятості в Україні впав на 8%. Тож зараз важливо підтримувати цю тенденцію та не допустити законодавчих ініціатив, направлених на повернення до «тіньових схем».

Держава має створювати всі умови, щоб працювати прозоро було вигідніше. «Дуже сподіваюсь, що сумлінні платники не сприймуть цю ініціативу, як негативний сигнал та не будуть переглядати плани по розширенню бізнесу в Україні», – додала Дерев’янко.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Верховної Ради України та Міністерства соціальної політики, з проханням утриматись від необґрунтованого збільшення навантаження на оплату праці та розпочати, нарешті, змістовний та конструктивний діалог з бізнесом по запровадженню давно назрілих змін по створенню привабливих умов оплати праці для збереження висококваліфікованих кадрів в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: