fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЄБА закликає Уряд вирішити питання утилізації непридатних засобів захисту рослин

06/ 02/ 2019
  На території України відсутні ліцензовані заводи, які можуть займатися утилізацією небезпечних відходів – непридатних засобів захисту рослин (ЗЗР). У той же час, через юридичні колізії та наявність на ринку компанії, дійсність ліцензії якої на утилізацію ЗЗР знаходиться на етапі судових розглядів, заблокованим залишається єдино можливий механізм утилізації непридатних ЗЗР. Проте, це реально робити шляхом їх транскордонного перевезення в країни ЄС – для екологічно безпечного знищення на ліцензованих заводах в рамках Базельської конвенції.  21 листопада 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив запропоновані Мінприроди зміни до Постанови КМУ №1120 від 13 липня 2000 року, що мало розблокувати питання надання згоди на транскордонне перевезення непридатних пестицидів. Але з незрозумілих причин станом на сьогодні текст змін не опублікований. Тому, транскордонне перевезення досі не є можливим. Така ситуація вкрай негативно впливає на умови ведення бізнесу в секторі захисту рослин. Віктор Погорілий. Координатор Агрохімічного комітету. Сумлінний бізнес опинився у пастці. Через неможливість легально та екологічно безпечно утилізувати непридатні пестициди, які накопичилися протягом останніх 4 років, виробникам ЗЗР доводиться витрачати великі кошти за зберігання небезпечних відходів на ліцензованих складах, площі яких уже майже вичерпані. Ситуація потребує вкрай термінового вирішення. Європейська Бізнес Асоціація закликає Уряд відповідально підійти до вирішення проблеми та організувати скликання термінової міжвідомчої наради за участі усіх заінтересованих сторін. Зокрема, представників бізнес асоціацій, профільних міністерств та відомств, а також профільних структурних підрозділів ООН для пошуку вирішення проблеми утилізації непридатних та заборонених до використання ЗЗР.  Нагадаємо, із неможливістю утилізації непридатних засобів захисту рослин представники бізнес спільноти у сфері захисту рослин зіткнулися ще в 2015 році.

На території України відсутні ліцензовані заводи, які можуть займатися утилізацією небезпечних відходів – непридатних засобів захисту рослин (ЗЗР). У той же час, через юридичні колізії та наявність на ринку компанії, дійсність ліцензії якої на утилізацію ЗЗР знаходиться на етапі судових розглядів, заблокованим залишається єдино можливий механізм утилізації непридатних ЗЗР. Проте, це реально робити шляхом їх транскордонного перевезення в країни ЄС – для екологічно безпечного знищення на ліцензованих заводах в рамках Базельської конвенції. 

21 листопада 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив запропоновані Мінприроди зміни до Постанови КМУ №1120 від 13 липня 2000 року, що мало розблокувати питання надання згоди на транскордонне перевезення непридатних пестицидів. Але з незрозумілих причин станом на сьогодні текст змін не опублікований. Тому, транскордонне перевезення досі не є можливим. Така ситуація вкрай негативно впливає на умови ведення бізнесу в секторі захисту рослин.

Віктор Погорілий Координатор Агрохімічного комітету
Сумлінний бізнес опинився у пастці. Через неможливість легально та екологічно безпечно утилізувати непридатні пестициди, які накопичилися протягом останніх 4 років, виробникам ЗЗР доводиться витрачати великі кошти за зберігання небезпечних відходів на ліцензованих складах, площі яких уже майже вичерпані. Ситуація потребує вкрай термінового вирішення.

Європейська Бізнес Асоціація закликає Уряд відповідально підійти до вирішення проблеми та організувати скликання термінової міжвідомчої наради за участі усіх заінтересованих сторін. Зокрема, представників бізнес асоціацій, профільних міністерств та відомств, а також профільних структурних підрозділів ООН для пошуку вирішення проблеми утилізації непридатних та заборонених до використання ЗЗР. 

Нагадаємо, із неможливістю утилізації непридатних засобів захисту рослин представники бізнес спільноти у сфері захисту рослин зіткнулися ще в 2015 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: