fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЄБА виступає за послідовне реформування лісової галузі

03/ 08/ 2018
  Європейська Бізнес Асоціація надіслала звернення до Прем’єр-міністра України та Міністерства аграрної політики та продовольства України, у якому бізнес надає пропозиції щодо врегулювання ключових проблемних питань для деревообробної галузі. Ми спостерігаємо увагу інвесторів до даної галузі і готовність розвивати глибоку переробку лісу в Україні. Однак у разі, якщо робота на ринку не буде належно налагоджена – ці плани опиняться під загрозою. Незважаючи на значну увагу суспільства та держави до лісової галузі, існує ціла низка невирішених проблем, що потребують професійного підходу для їх розв’язання. На думку експертів Комітету деревообробної та меблевої галузі, необхідно: 1. Переглянути положення проекту Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року, а саме: виключити норми щодо створення єдиного суб’єкта господарювання в галузі лісового господарства та ліквідації державних лісогосподарських підприємств, як юридичних осіб; передбачити норми, що ліси не можуть бути надані у концесію та оренду; унеможливити подальше включення будь-яких норм, які сприятимуть явній чи прихованій приватизації державних лісів. 2. Розробити та прийняти нормативно-правовий акт щодо запровадження правил реалізації деревини переробникам з дотриманням умов конкуренції та доступу до спільного ресурсу. В цьому контексті, в правилах доцільно передбачити норми щодо: постачання державними лісгоспами за щорічними прямими договорами 70% деревини від загального обсягу лісоматеріалів (в розрізі сортиментів та лісгоспів), що були придбані суб’єктом переробки за попередні 12 місяців;  обов’язковості надання державними лісогосподарськими підприємствами інформації (не пізніше вересня кожного року) про кількість лісових ресурсів, які плануються до заготівлі у наступному році (в розрізі сортиментів та лісгоспів); 3. Якнайшвидше розглянути та прийняти проект Постанови КМУ «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження єдиної державної системи електронного обліку деревини». Це дасть змогу розповсюдити вже наявну систему електронного обліку на лісові угіддя всіх форм власності, що дозволить перекрити канали нелегальних рубок лісу та незаконного обігу деревини. 4. Гармонізувати українські стандарти класифікації лісоматеріалів з європейськими стандартами, що унеможливить маніпуляцію сортиментами, в тому числі при експорті деревини. Разом з тим, хотіли б зазначити, що останнім часом в медіа-полі лунає все більше необґрунтованої критики на адресу наявної системи лісового господарства. Ми сподіваємось, що подібні заяви не стануть підставою для радикального і неефективного реформування галузі. У разі виникнення додаткових питань, звертайтеся, будь ласка, за адресою [email protected]

Європейська Бізнес Асоціація надіслала звернення до Прем’єр-міністра України та Міністерства аграрної політики та продовольства України, у якому бізнес надає пропозиції щодо врегулювання ключових проблемних питань для деревообробної галузі. Ми спостерігаємо увагу інвесторів до даної галузі і готовність розвивати глибоку переробку лісу в Україні. Однак у разі, якщо робота на ринку не буде належно налагоджена – ці плани опиняться під загрозою.

Незважаючи на значну увагу суспільства та держави до лісової галузі, існує ціла низка невирішених проблем, що потребують професійного підходу для їх розв’язання.

На думку експертів Комітету деревообробної та меблевої галузі, необхідно:

1. Переглянути положення проекту Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року, а саме:

  • виключити норми щодо створення єдиного суб’єкта господарювання в галузі лісового господарства та ліквідації державних лісогосподарських підприємств, як юридичних осіб;
  • передбачити норми, що ліси не можуть бути надані у концесію та оренду;
  • унеможливити подальше включення будь-яких норм, які сприятимуть явній чи прихованій приватизації державних лісів.

2. Розробити та прийняти нормативно-правовий акт щодо запровадження правил реалізації деревини переробникам з дотриманням умов конкуренції та доступу до спільного ресурсу.

В цьому контексті, в правилах доцільно передбачити норми щодо:

  • постачання державними лісгоспами за щорічними прямими договорами 70% деревини від загального обсягу лісоматеріалів (в розрізі сортиментів та лісгоспів), що були придбані суб’єктом переробки за попередні 12 місяців;
  •  обов’язковості надання державними лісогосподарськими підприємствами інформації (не пізніше вересня кожного року) про кількість лісових ресурсів, які плануються до заготівлі у наступному році (в розрізі сортиментів та лісгоспів);

3. Якнайшвидше розглянути та прийняти проект Постанови КМУ «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження єдиної державної системи електронного обліку деревини». Це дасть змогу розповсюдити вже наявну систему електронного обліку на лісові угіддя всіх форм власності, що дозволить перекрити канали нелегальних рубок лісу та незаконного обігу деревини.

4. Гармонізувати українські стандарти класифікації лісоматеріалів з європейськими стандартами, що унеможливить маніпуляцію сортиментами, в тому числі при експорті деревини.

Разом з тим, хотіли б зазначити, що останнім часом в медіа-полі лунає все більше необґрунтованої критики на адресу наявної системи лісового господарства. Ми сподіваємось, що подібні заяви не стануть підставою для радикального і неефективного реформування галузі.

У разі виникнення додаткових питань, звертайтеся, будь ласка, за адресою [email protected]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: