fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЄБА виступає проти підвищення ставок рентної плати за користування надрами

20/ 11/ 2018
  З 1 січня 2019 року пропонується збільшити розмір ставок рентної плати за користування надрами для видобування нафти на 2%.  Так, за видобування покладів, які повністю чи частково залягають  на глибині понад 5000 метрів - з 29 до 31%. Покладів, що повністю залягають на глибині понад 5000 метрів - з 14 до 16%.  Це передбачено проектом Закону №9260 Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів. Україна є державою, значною мірою залежною від імпорту нафти, газового конденсату та нафтопродуктів. За даними ДФС, за 2017 рік було імпортовано 1 млн тонн нафти і газового конденсату, що на 96,4% більше, ніж в 2016. Крім того, 7,8 млн тонн нафтопродуктів, що на 5,6% більше, ніж в 2016 році. Тож необхідно створювати належні умови для розвитку видобутку нафти та газового конденсату в Україні. Однак,  українські родовища нафти та конденсату знаходяться на пізній стадії розробки. При цьому, стібілізувати видобуток можна, але за умови значних операційних витрат, залучення нових інвестицій та впровадження технологій видобування. Ігор Гоцик. Координатор Комітету палива та енергетики. Перегляд рентної плати, та ще й в кінці року, дестабілізує поточну роботу суб’єктів господарювання та стримує заходження нових інвесторів. І варто не забувати, що, збільшення податкового навантаження на вітчизняний бізнес може мати наслідком зростання цін на відповідні товари та послуги. В багатьох країнах світу, враховуючи виснаженість відкритих родовищ, значну капіталомісткість інвестиційних проектів, суттєві технічні та екологічні ризики, що несуть інвестори, впроваджуються більш гнучкі ставки оподаткування.  Подібне збільшення рентної плати призведе до збільшення податкового навантаження на сотні мільйонів гривень для бізнесу. І це - майже в кінці року, коли бюджети компаній вже сплановано, що однозначно не створюватиме якісних умов для ведення бізнесу прозоро та в стабільних умовах.  На сьогодні важливо нарощувати національний видобуток конденсату, збільшувати привабливість української нафтогазовидобувної галузі, максимально завантажувати існуючі потужності та створювати нові, скорочувати імпорт нафтопродуктів. А такий крок буде хаотичним та непослідовним з точки зору стратегічного планування.  Бізнес-спільнота закликає звернути увагу на це при підготовці законопроекту до другого читання та сподівається на виключення положень щодо збільшення ставок за користування надрами для видобування нафти і конденсату у 2019 році.

З 1 січня 2019 року пропонується збільшити розмір ставок рентної плати за користування надрами для видобування нафти на 2%.  Так, за видобування покладів, які повністю чи частково залягають  на глибині понад 5000 метрів – з 29 до 31%. Покладів, що повністю залягають на глибині понад 5000 метрів – з 14 до 16%.  Це передбачено проектом Закону №9260 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”.

Україна є державою, значною мірою залежною від імпорту нафти, газового конденсату та нафтопродуктів. За даними ДФС, за 2017 рік було імпортовано 1 млн тонн нафти і газового конденсату, що на 96,4% більше, ніж в 2016. Крім того, 7,8 млн тонн нафтопродуктів, що на 5,6% більше, ніж в 2016 році. Тож необхідно створювати належні умови для розвитку видобутку нафти та газового конденсату в Україні. Однак,  українські родовища нафти та конденсату знаходяться на пізній стадії розробки. При цьому, стібілізувати видобуток можна, але за умови значних операційних витрат, залучення нових інвестицій та впровадження технологій видобування.

Ігор Гоцик Координатор Комітету палива та енергетики
Перегляд рентної плати, та ще й в кінці року, дестабілізує поточну роботу суб’єктів господарювання та стримує заходження нових інвесторів. І варто не забувати, що, збільшення податкового навантаження на вітчизняний бізнес може мати наслідком зростання цін на відповідні товари та послуги.

В багатьох країнах світу, враховуючи виснаженість відкритих родовищ, значну капіталомісткість інвестиційних проектів, суттєві технічні та екологічні ризики, що несуть інвестори, впроваджуються більш гнучкі ставки оподаткування

Подібне збільшення рентної плати призведе до збільшення податкового навантаження на сотні мільйонів гривень для бізнесу. І це – майже в кінці року, коли бюджети компаній вже сплановано, що однозначно не створюватиме якісних умов для ведення бізнесу прозоро та в стабільних умовах. 

На сьогодні важливо нарощувати національний видобуток конденсату, збільшувати привабливість української нафтогазовидобувної галузі, максимально завантажувати існуючі потужності та створювати нові, скорочувати імпорт нафтопродуктів. А такий крок буде хаотичним та непослідовним з точки зору стратегічного планування. 

Бізнес-спільнота закликає звернути увагу на це при підготовці законопроекту до другого читання та сподівається на виключення положень щодо збільшення ставок за користування надрами для видобування нафти і конденсату у 2019 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: