Як інвестори оцінили бізнес-клімат України у 2-му півріччі 2017

20/ 12/ 2017

Індекс інвестиційної привабливості України за версією топ-менеджерів членських компаній Європейської Бізнес Асоціації залишається у нейтральній площині.

Наприкінці року показник склав 3,03 балів за 5-бальною шкалою (шкала Лайкерта). У першому півріччі 2017го індекс покинув негативну площину вперше з 2011 року. В першому півріччі 2017го індекс дорівнював – 3,15 балів. А минулого року він становив: 2,88 та 2,85 бали – у червні та грудні відповідно.

Як розуміти «нейтралітет» бізнесу у відношенні поточного інвестиційного середовища?

Які оцінки поставили топ-менеджери членських компаній Асоціації бізнес-клімату країни?

Що прогнозують топ-менеджери на найближчі 6 місяців?

Що потрібно зробити, щоб забезпечити подальше покращення інвестиційного середовища в Україні?

Ми проаналізували експертні оцінки 78 керівників найбільших міжнародних та українських компаній та маємо відповіді на ці запитання.

ЗАГАЛЬНА КАРТИНКА

Початок цього року був для багатьох досить вдалим. Серед тодішніх позитивних сигналів була окрема увага Уряду до розвитку інновацій, IT та креативної економіки, часткова розбудова виробничих потужностей, відкриття додаткових дослідницьких центрів й терміналів, розширення або укрупнення мереж тощо.

Серед основних позитивів респонденти на той час також називали відкритість державних даних, поступову дерегуляцію, помітний розвиток електронних сервісів (зокрема, електронну систему відшкодування ПДВ), спрощення процедури отримання дозвільних документів на будівництво, мораторій на перевірки, послаблення валютного контролю, запровадження інституту приватних виконавців, прийняття закону про squeeze-out тощо. Крім того, Україна здобула безвізовий режим, який став своєрідним маркером розвитку нашої країни за європейським зразком.

У другій половині 2017-го теж відбулася низка позитивних перетворень, про які також говорить бізнес. Зокрема, у червні-грудні респонденти індексу відзначили наступні «перемоги»:

  • автоматичне відшкодування ПДВ;
  • закон “маски-шоу стоп”;
  • необов’язковість печатки;
  • збільшення можливостей для здійснення електронних платежів;
  • кроки в бік збільшення електронного документообігу;
  • медичну реформу тощо.

Водночас казати, що ситуація докорінно змінилася на краще теж неможливо. Крім того, певний відсоток респондентів (24%) взагалі не помітили позитиву для свого бізнесу, а 46% опитаних директорів членських компаній Асоціації вважають, змін не відбулося і все залишилося на тому ж рівні.

Саме такі настрої наразі панують у бізнес-колах. І вочевидь, це пояснює утримання показника індексу на позначці – 3+, а саме 3,03 бали за підсумками 2-го півріччя цього року.

Читати повну версію

Презентація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: