fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Використання живих вакцин може упередити поширення сальмонельозу птиці в Україні

05/ 03/ 2019
  Галузь птахівництва в Україні розвивається стрімкими темпами та відіграє важливу роль в структурі тваринництва України. Сьогодні в Україні загальний розмір популяції птиці становить приблизно 5,5 млн племінної птиці та понад 30 млн. курей-несучок. Враховуючи темпи розвитку галузі, збільшується і кількість експортно-імпортних операцій товарів, пов’язаних із продукцією птахівництва. Загалом країна експортує щороку близько 1 млрд яєць та понад 300 тис. тон мяса птиці. Водночас виникає питання щодо можливого загострення епізоотичної ситуації в країні щодо сальмонельозу птиці. Бройлери, отримані із батьківського стада, які наражаються на високий ризик зараження сальмонельозом, можуть зробити неефективною будь-яку українську програму з профілактики та контролю сальмонельозу. В результаті експорт мяса птиці та безпека харчових продуктів в Україні становитиме потенційний ризик. У цьому контексті вакцинація живою вакциною проти сальмонельозу дозволить захистити ці стада птиці протягом усього періоду утримання. Використання живих вакцин проти сальмонельозу для племінної птиці та батьківських стад сприятиме забезпеченню якісними продуктами птахівництва, задовольняючи, тим самим, зростаючі очікування щодо наявності безпечного та високоякісного мяса на вітчизняних і зовнішніх ринках. До того ж, використання живих вакцин може стати альтернативою традиційному використанню антибіотиків, враховуючи нагальну для України проблему антимікробної резистентності у тваринництві.   За інформацією компаній-членів Асоціації – виробників ветеринарних препаратів, чиї живі вакцини проти сальмонельозу зареєстровані та успішно використовуються в європейських країнах, в чинному законодавстві ЄС не встановлено заборони щодо застосування живих вакцин саме на племінній птиці та батьківських стадах. Саме про це йшла мова на робочій зустрічі Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації з Головою Держпродспоживслужби України Володимиром Лапою та його колегами Артемом Саєнком та Олексієм Клименком, яка відбулася 28 лютого в офісі Асоціації. Для того, щоб дозволити використання живих вакцин в Україні у вказаних раніше випадках, Комітет розробив пропозиції до Інструкції з профілактики та ліквідації сальмонельозу птиці, затвердженої Наказом Мінагрополітики України №310 від 19 вересня 2016 року. Сподіваємося, що запропоновані зміни будуть прийняті та враховані у разі розробки нової або продовження поточної Програми державного ветеринарно-санітарного контролю сальмонельозу птиці в птахогосподарствах України. До того ж, Комітет виробників ветеринарних препаратів підтверджує готовність до співпраці з Мінагрополітики та Держпродспоживслужбою для обміну найкращими практиками в галузі планування та оновлення української загальнонаціональної програми з профілактики та контролю сальмонельозу.

Галузь птахівництва в Україні розвивається стрімкими темпами та відіграє важливу роль в структурі тваринництва України. Сьогодні в Україні загальний розмір популяції птиці становить приблизно 5,5 млн племінної птиці та понад 30 млн. курей-несучок. Враховуючи темпи розвитку галузі, збільшується і кількість експортно-імпортних операцій товарів, пов’язаних із продукцією птахівництва. Загалом країна експортує щороку близько 1 млрд яєць та понад 300 тис. тон м’яса птиці.

Водночас виникає питання щодо можливого загострення епізоотичної ситуації в країні щодо сальмонельозу птиці. Бройлери, отримані із батьківського стада, які наражаються на високий ризик зараження сальмонельозом, можуть зробити неефективною будь-яку українську програму з профілактики та контролю сальмонельозу. В результаті експорт м’яса птиці та безпека харчових продуктів в Україні становитиме потенційний ризик. У цьому контексті вакцинація живою вакциною проти сальмонельозу дозволить захистити ці стада птиці протягом усього періоду утримання.

Використання живих вакцин проти сальмонельозу для племінної птиці та батьківських стад сприятиме забезпеченню якісними продуктами птахівництва, задовольняючи, тим самим, зростаючі очікування щодо наявності безпечного та високоякісного м’яса на вітчизняних і зовнішніх ринках. До того ж, використання живих вакцин може стати альтернативою традиційному використанню антибіотиків, враховуючи нагальну для України проблему антимікробної резистентності у тваринництві.  

За інформацією компаній-членів Асоціації – виробників ветеринарних препаратів, чиї живі вакцини проти сальмонельозу зареєстровані та успішно використовуються в європейських країнах, в чинному законодавстві ЄС не встановлено заборони щодо застосування живих вакцин саме на племінній птиці та батьківських стадах.

Саме про це йшла мова на робочій зустрічі Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації з Головою Держпродспоживслужби України Володимиром Лапою та його колегами Артемом Саєнком та Олексієм Клименком, яка відбулася 28 лютого в офісі Асоціації.

Для того, щоб дозволити використання живих вакцин в Україні у вказаних раніше випадках, Комітет розробив пропозиції до Інструкції з профілактики та ліквідації сальмонельозу птиці, затвердженої Наказом Мінагрополітики України №310 від 19 вересня 2016 року. Сподіваємося, що запропоновані зміни будуть прийняті та враховані у разі розробки нової або продовження поточної Програми державного ветеринарно-санітарного контролю сальмонельозу птиці в птахогосподарствах України.

До того ж, Комітет виробників ветеринарних препаратів підтверджує готовність до співпраці з Мінагрополітики та Держпродспоживслужбою для обміну найкращими практиками в галузі планування та оновлення української загальнонаціональної програми з профілактики та контролю сальмонельозу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: