fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Використання іноземних валютних рахунків в період дії воєнного стану

19/ 05/ 2022
  Автор: Наталія Пономаренко, адвокат Dynasty Law & Investment Використання юридичними особами, які зареєстровані на території України, рахунків в іноземній валюті, відкритих в банківських установах інших країн, без отримання ліцензії Національного банку України, стало можливим із введенням в дію Закону України «Про валюту та валютні операції» від 21.06.2018 року. З початку введення воєнного стану, Правлінням Національного банку України було прийнято Постанову № 18 від 24.02.22 року «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», якою було введено ряд обмежень на здійснення валютних операцій, які здійснюються з рахунків у валюті, відкритих в українських банках. За загальним правилом на час воєнного стану заборонено виведення іноземної валюти за кордон. Тобто фактично, пунктом 14 зазначеної Постанови №18, заборонено здійснювати розрахунки по імпортним операціям з рахунків, відкритих на території України, за виключенням товарів критичного імпорту. Проте, діючі обмеження не зачіпають валютні операції, які здійснюються резидентами з рахунків, відкритих за кордоном. При цьому, бізнесу слід мати на увазі, що не зважаючи на досить суттєві послаблення з боку Національного банку України стосовно заходів фінансового моніторингу, дія Постанов Правління НБУ № 5 та № 7 від 02 січня 2019 року, якими регламентуються питання проведення валютного нагляду та граничних строків розрахунків по експортно-імпортних операціях, не призупинена. Тож суб’єкти господарювання мають неухильно дотримуватись положень, визначених Національним банком України. Також звертаємо увагу, що в умовах воєнного стану, Національний банк України майже щоденно впроваджує нові послаблення або обмеження стосовно здійснення банківських операцій. Тому, з метою уникнення нарахування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, перед здійсненням валютних операцій слід обов’язково отримати консультацію щодо актуальних правил та обмежень.

Автор: Наталія Пономаренко, адвокат Dynasty Law & Investment

Використання юридичними особами, які зареєстровані на території України, рахунків в іноземній валюті, відкритих в банківських установах інших країн, без отримання ліцензії Національного банку України, стало можливим із введенням в дію Закону України «Про валюту та валютні операції» від 21.06.2018 року.

З початку введення воєнного стану, Правлінням Національного банку України було прийнято Постанову № 18 від 24.02.22 року «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», якою було введено ряд обмежень на здійснення валютних операцій, які здійснюються з рахунків у валюті, відкритих в українських банках.

За загальним правилом на час воєнного стану заборонено виведення іноземної валюти за кордон. Тобто фактично, пунктом 14 зазначеної Постанови №18, заборонено здійснювати розрахунки по імпортним операціям з рахунків, відкритих на території України, за виключенням товарів критичного імпорту.

Проте, діючі обмеження не зачіпають валютні операції, які здійснюються резидентами з рахунків, відкритих за кордоном. При цьому, бізнесу слід мати на увазі, що не зважаючи на досить суттєві послаблення з боку Національного банку України стосовно заходів фінансового моніторингу, дія Постанов Правління НБУ № 5 та № 7 від 02 січня 2019 року, якими регламентуються питання проведення валютного нагляду та граничних строків розрахунків по експортно-імпортних операціях, не призупинена. Тож суб’єкти господарювання мають неухильно дотримуватись положень, визначених Національним банком України.

Також звертаємо увагу, що в умовах воєнного стану, Національний банк України майже щоденно впроваджує нові послаблення або обмеження стосовно здійснення банківських операцій. Тому, з метою уникнення нарахування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, перед здійсненням валютних операцій слід обов’язково отримати консультацію щодо актуальних правил та обмежень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: