fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Врегулювання іпотечних та кредитних відносин в умовах війни

27/ 11/ 2023
  Авторка: Вікторія Досковська, адвокат Dynasty Law & Investment Питання врегулювання іпотечних та кредитних відносин постає доволі гостро з початку повномасштабного вторгнення. Важливим кроком у вирішенні цього питання стало прийняття Закону № 2823-IX, яким було запроваджено можливість призупинення сплати або анулювання боргу за кредитним договором. Право на зупинення сплати будь-яких платежів за кредитним договором виникає виключно за споживчими кредитами, забезпеченими нерухомим майном, яке відповідає хоча б одному з таких критеріїв: знаходиться на тимчасово окупованій території або на території проведення бойових дій; значно пошкоджене внаслідок збройної агресії рф; знищене внаслідок збройної агресії рф. Строк такого зупинення – протягом дії в Україні воєнного стану плюс 90 днів. Зупинення скасовується у випадку відновлення такого нерухомого майна за рахунок держави або отримання компенсації за нього. Крім того, протягом 90 днів після припинення воєнного стану позичальник має право на анулювання боргу за споживчим кредитом за наявності сукупності наступних умов:  такий кредит забезпечений знищеним рф нерухомим майном, яке є єдиним житлом позичальника та його сім’ї, або автомобілем, якщо станом на 23.02.2022 у сім’ї позичальника не було інших автомобілів;   станом на 23.02.2022 прострочення заборгованості за таким кредитом не перевищувало сім днів; кредит було отримано саме з метою придбання такого житла або автомобіля. У разі анулювання боргу за кредитним договором, кредитор зможе задовольнити свої вимоги на основну суму боргу за рахунок держави Україна, а збитки, завдані таким анулюванням – компенсувати за рахунок рф.  Розібратися зі всіма тонкощами таких процедур Вам допоможуть спеціалісти Dynasty Law & Investment.

Авторка: Вікторія Досковська, адвокат Dynasty Law & Investment

Питання врегулювання іпотечних та кредитних відносин постає доволі гостро з початку повномасштабного вторгнення. Важливим кроком у вирішенні цього питання стало прийняття Закону № 2823-IX, яким було запроваджено можливість призупинення сплати або анулювання боргу за кредитним договором.

Право на зупинення сплати будь-яких платежів за кредитним договором виникає виключно за споживчими кредитами, забезпеченими нерухомим майном, яке відповідає хоча б одному з таких критеріїв:

  • знаходиться на тимчасово окупованій території або на території проведення бойових дій;
  • значно пошкоджене внаслідок збройної агресії рф;
  • знищене внаслідок збройної агресії рф.

Строк такого зупинення – протягом дії в Україні воєнного стану плюс 90 днів.

Зупинення скасовується у випадку відновлення такого нерухомого майна за рахунок держави або отримання компенсації за нього.

Крім того, протягом 90 днів після припинення воєнного стану позичальник має право на анулювання боргу за споживчим кредитом за наявності сукупності наступних умов: 

  • такий кредит забезпечений знищеним рф нерухомим майном, яке є єдиним житлом позичальника та його сім’ї, або автомобілем, якщо станом на 23.02.2022 у сім’ї позичальника не було інших автомобілів;  
  • станом на 23.02.2022 прострочення заборгованості за таким кредитом не перевищувало сім днів;
  • кредит було отримано саме з метою придбання такого житла або автомобіля.

У разі анулювання боргу за кредитним договором, кредитор зможе задовольнити свої вимоги на основну суму боргу за рахунок держави Україна, а збитки, завдані таким анулюванням – компенсувати за рахунок рф. 

Розібратися зі всіма тонкощами таких процедур Вам допоможуть спеціалісти Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: