fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ВР зробила крок до посилення відповідальності за пошкодження телеком-мереж

21/ 04/ 2020
  Минулого тижня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2654 про посилення захисту телекомунікаційних мереж. Водночас, народні депутати підтримали ініціативу скорочення терміну подачі правок і пропозицій до другого читання (до 7 днів). Законопроєктом пропонується посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за знищення цифрової інфраструктури. Йдеться, наприклад, про крадіжки обладнання та вирізання телекомунікаційного кабелю, що призводять до часткового або повного призупинення надання послуг зв’язку, доступу до Інтернету, внаслідок чого порушується можливість міжособистісного спілкування звичними засобами зв’язку. Це є особливо актуальним в період карантину, адже більшість громадян працює та спілкується онлайн. Так, умисне пошкодження або руйнування телеком-мереж, яке привело до припинення телекомунікаційний послуг буде каратися штрафом від 17 тис до 51 тис грн або обмеженням волі на строк від 1 до 3 років. Для розуміння, раніше покаранням був штраф, який складав від 1700 до 3400 грн або виправні роботи на строк до 1 року, або обмеженням волі на строк до 2 років. Якщо ж пошкодження не призвело до припинення надання телекомунікаційних послуг, штрафи збільшуються з 170-340 грн до 1700-3400 грн (на посадових осіб – до 5100-6800 грн). Водночас, дії вчинені групою осіб або повторно, караються позбавленням волі на строк від 3 до 6 років. У разі, якщо дії завдали особливо великих збитків, термін збільшується до 6-10 років позбавлення волі. Європейська Бізнес Асоціація дякує, що голос бізнесу було почуто і законопроєкт оперативно розглянуто у першому читанні. В той же час, бізнес закликає народних депутатів на найближчому засідання прийняти законопроєкт і в цілому, аби захистити телеком-мережі та функціонування всієї країни, особливо, в період дистанційної діяльності.

Минулого тижня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2654 про посилення захисту телекомунікаційних мереж. Водночас, народні депутати підтримали ініціативу скорочення терміну подачі правок і пропозицій до другого читання (до 7 днів).

Законопроєктом пропонується посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за знищення цифрової інфраструктури. Йдеться, наприклад, про крадіжки обладнання та вирізання телекомунікаційного кабелю, що призводять до часткового або повного призупинення надання послуг зв’язку, доступу до Інтернету, внаслідок чого порушується можливість міжособистісного спілкування звичними засобами зв’язку. Це є особливо актуальним в період карантину, адже більшість громадян працює та спілкується онлайн.

Так, умисне пошкодження або руйнування телеком-мереж, яке привело до припинення телекомунікаційний послуг буде каратися штрафом від 17 тис до 51 тис грн або обмеженням волі на строк від 1 до 3 років. Для розуміння, раніше покаранням був штраф, який складав від 1700 до 3400 грн або виправні роботи на строк до 1 року, або обмеженням волі на строк до 2 років. Якщо ж пошкодження не призвело до припинення надання телекомунікаційних послуг, штрафи збільшуються з 170-340 грн до 1700-3400 грн (на посадових осіб – до 5100-6800 грн).

Водночас, дії вчинені групою осіб або повторно, караються позбавленням волі на строк від 3 до 6 років. У разі, якщо дії завдали особливо великих збитків, термін збільшується до 6-10 років позбавлення волі.

Європейська Бізнес Асоціація дякує, що голос бізнесу було почуто і законопроєкт оперативно розглянуто у першому читанні. В той же час, бізнес закликає народних депутатів на найближчому засідання прийняти законопроєкт і в цілому, аби захистити телеком-мережі та функціонування всієї країни, особливо, в період дистанційної діяльності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: