fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Впроваджено посилену адміністративну та кримінальну відповідальність за контрабанду лісоматеріалів

04/ 10/ 2018
  Закон, яким пропонується запровадити посилену адміністративну та кримінальну відповідальності за контрабанду, незаконну рубку, а також перевезення, зберігання та збут незаконно заготовлених лісоматеріалів, отримав підпис Президента.  Підтримуючи необхідність боротьби із зазначеними негативними явищами, експерти Комітету деревообробної та меблевої галузі зазначають, що підвищення встановлених законодавством санкцій є важливим, проте недостатнім кроком для вирішення проблеми. Сприяти системному подоланню проблеми незаконних рубок разом із посиленням відповідальності може запровадження повноцінного обліку заготовленого лісу.  В Україні вже існує система ЕОД в усіх лісгоспах Держлісагентства (а це близько 70% усіх лісокористувачів). Залишається розповсюдити систему ЕОД на лісові угіддя усіх форм власності, що дасть змогу перекрити канали можливих нелегальних рубок лісу та незаконного обігу деревини.  Відповідний проект Постанови Кабміну давно існує, але він вже близько двох років знаходиться на стадії розробки та погодження. Представники Комітету наголошують на необхідності його прийняття та закликає зобов’язати усіх лісокористувачів долучитися до системи ЕОД.  Водночас встановлення кримінальної відповідальності за контрабанду лісоматеріалів може дати позитивні результати за умови наявності ефективної системи контролю, а також повної і достовірної інформації щодо всього обсягу заготівлі та реалізації деревини з метою чіткої ідентифікації матеріалів, що є предметами контрабанди. 

Закон, яким пропонується запровадити посилену адміністративну та кримінальну відповідальності за контрабанду, незаконну рубку, а також перевезення, зберігання та збут незаконно заготовлених лісоматеріалів, отримав підпис Президента. 

Підтримуючи необхідність боротьби із зазначеними негативними явищами, експерти Комітету деревообробної та меблевої галузі зазначають, що підвищення встановлених законодавством санкцій є важливим, проте недостатнім кроком для вирішення проблеми. Сприяти системному подоланню проблеми незаконних рубок разом із посиленням відповідальності може запровадження повноцінного обліку заготовленого лісу. 

В Україні вже існує система ЕОД в усіх лісгоспах Держлісагентства (а це близько 70% усіх лісокористувачів). Залишається розповсюдити систему ЕОД на лісові угіддя усіх форм власності, що дасть змогу перекрити канали можливих нелегальних рубок лісу та незаконного обігу деревини. 

Відповідний проект Постанови Кабміну давно існує, але він вже близько двох років знаходиться на стадії розробки та погодження. Представники Комітету наголошують на необхідності його прийняття та закликає зобов’язати усіх лісокористувачів долучитися до системи ЕОД. 

Водночас встановлення кримінальної відповідальності за контрабанду лісоматеріалів може дати позитивні результати за умови наявності ефективної системи контролю, а також повної і достовірної інформації щодо всього обсягу заготівлі та реалізації деревини з метою чіткої ідентифікації матеріалів, що є предметами контрабанди. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: