fbpx

Відповідальність за пошкодження телеком-мереж посилено в десятки разів, – ЕВА

20/ 05/ 2020
  Минулого тижня Верховна Рада прийняла за основу та в цілому законопроєкт № 2654 щодо посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж. Йдеться, наприклад, про крадіжки обладнання та вирізання телекомунікаційного кабелю, що призводять до часткового або повного призупинення надання послуг зв’язку, доступу до Інтернету, тощо. Так, умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі чи технічних засобів телекомунікації, споруд електрозв’язку, тощо караються штрафом від 17 тис. грн до 51 тис. грн (раніше, від 1700 до 3400 грн), або громадськими роботами на строк до 120 годин, або обмеженням свободи строком від 1до 3 років. За повторне порушення або за попередньою змовою штраф складає від 51 тис. грн до 170 тис. грн або позбавлення волі строком від 3 до 5 років. Якщо ж порушення завдали майнової шкоди у значних розмірах (понад 17 тис. грн) або спричинили тяжкі наслідки (припинення надання телекомпослуг на критично важливі обєкти інфраструктури), штраф складає від 255 тис. до 425 тис. грн або позбавлення волі терміном від 6 до 8 років. Окрім того, було посилено адміністративну відповідальність за порушення правил охорони телеком-мереж. Бізнес вітає дане рішення, адже це матиме превентивні заходи щодо протидії злочинності, що є особливо важливим в даний час, коли світ та країна зокрема перейшли в тотальний світ діджиталу. Тож від наявності Інтернету та телефонного зв’язку залежить робота великої кількості бізнесу, державних структур, тощо. А, враховуючи, що в період карантину зросла кількість пошкоджень телекомунікаційного обладнання, це могло призвести до збоїв/зупинок роботи деяких структур. Тож Європейська Бізнес Асоціація дякує Верховній Раді за підтримку законопроєкту та оперативну реакціїЮ на звернення бізнесу. Водночас, спільнота очікує на янайшвидше підписання документу Президентом України, аби закон набрав чинності.

Минулого тижня Верховна Рада прийняла за основу та в цілому законопроєкт № 2654 щодо посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж. Йдеться, наприклад, про крадіжки обладнання та вирізання телекомунікаційного кабелю, що призводять до часткового або повного призупинення надання послуг зв’язку, доступу до Інтернету, тощо.

Так, умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі чи технічних засобів телекомунікації, споруд електрозв’язку, тощо караються штрафом від 17 тис. грн до 51 тис. грн (раніше, від 1700 до 3400 грн), або громадськими роботами на строк до 120 годин, або обмеженням свободи строком від 1до 3 років. За повторне порушення або за попередньою змовою штраф складає від 51 тис. грн до 170 тис. грн або позбавлення волі строком від 3 до 5 років. Якщо ж порушення завдали майнової шкоди у значних розмірах (понад 17 тис. грн) або спричинили тяжкі наслідки (припинення надання телекомпослуг на критично важливі об’єкти інфраструктури), штраф складає від 255 тис. до 425 тис. грн або позбавлення волі терміном від 6 до 8 років. Окрім того, було посилено адміністративну відповідальність за порушення правил охорони телеком-мереж.

Бізнес вітає дане рішення, адже це матиме превентивні заходи щодо протидії злочинності, що є особливо важливим в даний час, коли світ та країна зокрема перейшли в тотальний світ діджиталу. Тож від наявності Інтернету та телефонного зв’язку залежить робота великої кількості бізнесу, державних структур, тощо. А, враховуючи, що в період карантину зросла кількість пошкоджень телекомунікаційного обладнання, це могло призвести до збоїв/зупинок роботи деяких структур.

Тож Європейська Бізнес Асоціація дякує Верховній Раді за підтримку законопроєкту та оперативну реакціїЮ на звернення бізнесу. Водночас, спільнота очікує на янайшвидше підписання документу Президентом України, аби закон набрав чинності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: