fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Відкрите інтерв’ю Олександра Мамуні з Оленою Орлюк на тему стратегічних напрямків розвитку сектору ІВ в Україні

11/ 06/ 2024
    Олександр Мамуня провів відкрите інтервю з Оленою Орлюк, головою Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій, на тему стратегічних напрямків розвитку сектору ІВ в Україні. Бесіда відбулась минулого тижня, під час Міжнародного форуму ІВ-2024. Зокрема, йшлося про: проєкт Стратегії розвитку сфери ІВ; перспективи імплементації положення Болар в Україні; перспективи скасування Закону України Про захист інтересів у сфері інтелектуальної власності в умовах воєнного стану, запровадженого у звязку із збройною агресією Російської Федерації проти України повністю; запуск нової Апеляційної палати УКРНОІВІ; створення абсолютно нової платформи УКРНОІВІ - Центру моніторингу порушень прав інтелектуальної власності; розвиток професійної освіти у сфері ІВ та формування освітньо-інформаційного середовища для залучення більшої кількості студентів до галузі ІВ. Очевидно, що питання неналежного застосування Закону України Про захист інтересів у сфері інтелектуальної власності в умовах воєнного стану, запровадженого у звязку із збройною агресією Російської Федерації проти України в частині продовження чинності прав на винаходи, термін дії яких остаточно сплив, має бути вирішене. Всі хочуть вирішити дану проблему, але це потрібно зробити таким чином, щоб не узаконити відповідне неналежне застосування в минулому. Також необхідно вирішити питання щодо відновлення призупинених строків на вчинення дій, — підкреслив Олександр Мамуня. Під час консультацій з Верховною Радою ми чітко продемонстрували свою позицію: УКРНОІВІ вважає, що такий закон [Закон України Про захист інтересів у сфері інтелектуальної власності в умовах воєнного стану, запровадженого у звязку із збройною агресією Російської Федерації проти України] має бути скасований у повному обсязі, — зазначила Олена Орлюк.
01/

 

Олександр Мамуня провів відкрите інтерв’ю з Оленою Орлюк, головою Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій, на тему стратегічних напрямків розвитку сектору ІВ в Україні. Бесіда відбулась минулого тижня, під час Міжнародного форуму ІВ-2024.

Зокрема, йшлося про:

  • проєкт Стратегії розвитку сфери ІВ;
  • перспективи імплементації положення Болар в Україні;
  • перспективи скасування Закону України “Про захист інтересів у сфері інтелектуальної власності в умовах воєнного стану, запровадженого у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України” повністю;
  • запуск нової Апеляційної палати УКРНОІВІ;
  • створення абсолютно нової платформи УКРНОІВІ – Центру моніторингу порушень прав інтелектуальної власності;
  • розвиток професійної освіти у сфері ІВ та формування освітньо-інформаційного середовища для залучення більшої кількості студентів до галузі ІВ.

“Очевидно, що питання неналежного застосування Закону України “Про захист інтересів у сфері інтелектуальної власності в умовах воєнного стану, запровадженого у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України” в частині продовження чинності прав на винаходи, термін дії яких остаточно сплив, має бути вирішене. Всі хочуть вирішити дану проблему, але це потрібно зробити таким чином, щоб не узаконити відповідне неналежне застосування в минулому. Також необхідно вирішити питання щодо відновлення призупинених строків на вчинення дій”, — підкреслив Олександр Мамуня.

“Під час консультацій з Верховною Радою ми чітко продемонстрували свою позицію: УКРНОІВІ вважає, що такий закон [Закон України ” Про захист інтересів у сфері інтелектуальної власності в умовах воєнного стану, запровадженого у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України”] має бути скасований у повному обсязі”, — зазначила Олена Орлюк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: