fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Відбулось обговорення готовності до запуску ринку електроенергії з 1 липня 2019 року

27/ 05/ 2019
    Актуальні питання щодо запуску ринку електроенергії, що має запрацювати з 1 липня 2019 року обговорювались на конференції Європейської Бізнес Асоціації щодо ринку електроенергії 21 травня. Учасники дискусії озвучили різні думки та позиції про готовність щодо старту роботи ринку. У дискусії взяли участь Юрій Гнатюк – Директор ДП «Енергоринок», Всеволод Ковальчук – Тимчасово виконуючий обов`язки директора НЕК «Укренерго», Віталій Бутенко – Генеральний директор ТОВ «Д.Трейдінг», Ольга Єрьоміна – старший банкір департаменту електроенергії представництва ЄБРР в Україні, Торстен Воллерт – Керівник групи з питань енергетики та навколишнього середовища Групи підтримки України в Європейській комісії, Олексій Балаба – директор департаменту виробництва електроенергії, цифрових технологій та сервісу Сіменс Україна, Іван Плачков – Голова Ради Спілки «Всеукраїнська Енергетична Асамблея», представники НКРЄКП, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Анна Дерев’янко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Питання полягає в тому, що відсутнє розуміння, в якому форматі він працюватиме. І тут важливо, щоб серед гравців такого перспективного ринку все ж була ясність. А для цього має бути єдина точка прийняття правильних рішень, координатор процесу. Адже досить часто ми спостерігаємо картинку, коли повну відповідальність за процес та вирішення ряду проблем комусь конкретному все ж взяти важко. Зі свого боку, учасники зазначили, що ринок має бути запущений з 1 липня, адже поки альтернативних механізмів немає. При цьому, звучали також думки про те, що запровадження нового ринку може ускладнюватись тим, що досі залишаються без вирішення проблеми із комерційним обліком електроенергії, наявними обсягами заборгованості та зростаючими неплатежами, а також відсутністю генерального плану взаємодії учасників. Крім того, лунала одна з думок про те, що у разі неможливості запустити новий ринок електроенергії з 1 липня, його можна вводити поетапно. Але це можливо в тому випадку, якщо буде чіткий план дій та внесені відповідні зміни до Закону, оскільки Законом про ринок електроенергії (який набув чинності ще в 2017 році) передбачено запровадження ринку з 1 липня. Тож, без внесення законодавчих змін перенести запровадження реформи не вбачається можливим. Водночас, варто звернути увагу, що введення в Україні конкурентної моделі ринку електроенергії – зобовязання перед Євросоюзом, які взяла на себе Україна в рамках 3-го Енергетичного пакету. Його мета – провести лібералізацію ринку електроенергії та стимулювати розвиток конкуренції серед постачальників електроенергії. Реформа ринку електроенергії передбачає впровадження європейської моделі, яка буде стимулювати в Україні конкуренцію і появу нових учасників ринку.                                   Головний партнер                         Старший партнер                     Інформаційний партнер Партнери   
01/

 

Актуальні питання щодо запуску ринку електроенергії, що має запрацювати з 1 липня 2019 року обговорювались на конференції Європейської Бізнес Асоціації щодо ринку електроенергії 21 травня. Учасники дискусії озвучили різні думки та позиції про готовність щодо старту роботи ринку. У дискусії взяли участь Юрій Гнатюк – Директор ДП «Енергоринок», Всеволод Ковальчук – Тимчасово виконуючий обов`язки директора НЕК «Укренерго», Віталій Бутенко – Генеральний директор ТОВ «Д.Трейдінг», Ольга Єрьоміна – старший банкір департаменту електроенергії представництва ЄБРР в Україні, Торстен Воллерт – Керівник групи з питань енергетики та навколишнього середовища Групи підтримки України в Європейській комісії, Олексій Балаба – директор департаменту виробництва електроенергії, цифрових технологій та сервісу Сіменс Україна, Іван Плачков – Голова Ради Спілки «Всеукраїнська Енергетична Асамблея», представники НКРЄКП, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Анна Дерев’янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Питання полягає в тому, що відсутнє розуміння, в якому форматі він працюватиме. І тут важливо, щоб серед гравців такого перспективного ринку все ж була ясність. А для цього має бути єдина точка прийняття правильних рішень, координатор процесу. Адже досить часто ми спостерігаємо картинку, коли повну відповідальність за процес та вирішення ряду проблем комусь конкретному все ж взяти важко.

Зі свого боку, учасники зазначили, що ринок має бути запущений з 1 липня, адже поки альтернативних механізмів немає. При цьому, звучали також думки про те, що запровадження нового ринку може ускладнюватись тим, що досі залишаються без вирішення проблеми із комерційним обліком електроенергії, наявними обсягами заборгованості та зростаючими неплатежами, а також відсутністю генерального плану взаємодії учасників.

Крім того, лунала одна з думок про те, що у разі неможливості запустити новий ринок електроенергії з 1 липня, його можна вводити поетапно. Але це можливо в тому випадку, якщо буде чіткий план дій та внесені відповідні зміни до Закону, оскільки Законом про ринок електроенергії (який набув чинності ще в 2017 році) передбачено запровадження ринку з 1 липня. Тож, без внесення законодавчих змін перенести запровадження реформи не вбачається можливим.

Водночас, варто звернути увагу, що введення в Україні конкурентної моделі ринку електроенергії – зобов’язання перед Євросоюзом, які взяла на себе Україна в рамках 3-го Енергетичного пакету. Його мета – провести лібералізацію ринку електроенергії та стимулювати розвиток конкуренції серед постачальників електроенергії. Реформа ринку електроенергії передбачає впровадження європейської моделі, яка буде стимулювати в Україні конкуренцію і появу нових учасників ринку.

                                  Головний партнер                         Старший партнер

                   

Інформаційний партнер

Партнери

  

Звіти та фотогалереї

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: