fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Верховна Рада України схвалила законопроект щодо заборони повернення націоналізованих банків колишнім власникам та інших питань банківської діяльності

03/ 04/ 2020
  30 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону “Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності” (“Законопроект”). Законопроектом пропонується внесення значних змін до регулювання банківської діяльності, передусім у сфері виведення банків з ринку.  Серед основних змін, що пропонуються Законопроектом, наступні:  Індивідуальні акти Національного Банку України (“НБУ”) про виведення банків з ринку вважаються остаточними, навіть якщо в судовому порядку буде встановлено протиправність (незаконність) відповідних актів. Колишні акціонери таких банків не матимуть права на повернення своїх акцій, але зможуть отримати компенсацію за завдану шкоду у грошовій формі.  Компенсація за завдану шкоду буде призначатись за рішенням суду і становитиме ринкову вартість акцій банку на день визнання банку неплатоспроможним. Вартість акцій буде розраховуватись міжнародною аудиторською фірмою, призначеної судом, у відповідності до міжнародних стандартів оцінки.  Законопроект запроваджує концепцію професійного судження у процесі прийняття рішень НБУ. Професійне судження (вмотивований висновок) буде використовуватись НБУ для оцінки якості корпоративного управління кожного банку, визначення інших обставин, які впливають на його фінансову стабільність та в інших випадках.  НБУ буде застосовувати нові критерії віднесення банків до категорії проблемних. НБУ зможе приймати рішення про виведення банку з ринку впродовж 90 днів (замість 180 днів) після віднесення цього банку до категорії проблемних.  Законопроектом вносить зміни в процедуру ліквідації банків. Фонд гарантування вкладів матиме розширені повноваження з реструктуризації заборгованості клієнтів ліквідованих банків. Серед таких повноважень, зокрема, зміна процентних ставок та забезпечення за кредитами та незастосування штрафів.  Уряд отримав право засновувати перехідні банки у разі загрози стабільності банківській системі. Такий перехідний банк зможе отримати активи та зобов’язання неплатоспроможного банка.  Якщо Законопроект буде прийнято у другому читанні, закон набуде чинності після його підписання Президентом та офіційної публікації. Автори:  Олександр Курдидик  Партнер, Керівник практики фінансів, комерційних проектів та реструктуризації  DLA Piper  [email protected] Ілля Мучник  Юридичний директор  DLA Piper  [email protected] Олександра Полякова  Юрист  DLA Piper  [email protected]

30 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону “Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності” (“Законопроект”). Законопроектом пропонується внесення значних змін до регулювання банківської діяльності, передусім у сфері виведення банків з ринку. 

Серед основних змін, що пропонуються Законопроектом, наступні: 

  • Індивідуальні акти Національного Банку України (“НБУ”) про виведення банків з ринку вважаються остаточними, навіть якщо в судовому порядку буде встановлено протиправність (незаконність) відповідних актів. Колишні акціонери таких банків не матимуть права на повернення своїх акцій, але зможуть отримати компенсацію за завдану шкоду у грошовій формі. 
  • Компенсація за завдану шкоду буде призначатись за рішенням суду і становитиме ринкову вартість акцій банку на день визнання банку неплатоспроможним. Вартість акцій буде розраховуватись міжнародною аудиторською фірмою, призначеної судом, у відповідності до міжнародних стандартів оцінки. 
  • Законопроект запроваджує концепцію професійного судження у процесі прийняття рішень НБУ. Професійне судження (вмотивований висновок) буде використовуватись НБУ для оцінки якості корпоративного управління кожного банку, визначення інших обставин, які впливають на його фінансову стабільність та в інших випадках. 
  • НБУ буде застосовувати нові критерії віднесення банків до категорії проблемних. НБУ зможе приймати рішення про виведення банку з ринку впродовж 90 днів (замість 180 днів) після віднесення цього банку до категорії проблемних. 
  • Законопроектом вносить зміни в процедуру ліквідації банків. Фонд гарантування вкладів матиме розширені повноваження з реструктуризації заборгованості клієнтів ліквідованих банків. Серед таких повноважень, зокрема, зміна процентних ставок та забезпечення за кредитами та незастосування штрафів. 

Уряд отримав право засновувати перехідні банки у разі загрози стабільності банківській системі. Такий перехідний банк зможе отримати активи та зобов’язання неплатоспроможного банка. 

Якщо Законопроект буде прийнято у другому читанні, закон набуде чинності після його підписання Президентом та офіційної публікації.

Автори: 

Олександр Курдидик 

Партнер, Керівник практики фінансів, комерційних проектів та реструктуризації 

DLA Piper 

[email protected]

Ілля Мучник 

Юридичний директор 

DLA Piper 

[email protected]

Олександра Полякова 

Юрист 

DLA Piper 

[email protected]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: