fbpx

Верховна Рада прийняла законопроекти 1053-1 та 1073

20/ 09/ 2019
  20 вересня Верховна Рада України проголосувала в другому читанні за законопроекти 1053-1 та 1073 щодо фіскалізації та контролю споживачами легальності продукції, які активно підтримувались Європейською Бізнес Асоціацією. Бізнес вітає це рішення та дякує за державницьку позицію в напрямку виведення економіки України з тіні та чергового кроку в напрямку створення рівних правил гри. Так, в прийнятій редакції передбачаються довші перехідні періоди задля переходу на обов’язкове використання касових апаратів або їх аналогів. А саме, з 1 жовтня 2020 року для груп товарів, реалізація яких становить ризик ухилення від сплати податків (ювелірні вироби, побутова техніка, тощо) та з 1 січня 2021 року для інших груп товарів. До 1 жовтня 2020 року штраф за невидачу фіскального чеку становитиме 10% від вартості проданого з порушенням товару – за перше порушення та 50% за наступні (100% та 150% відповідно після 1 жовтня 2020 року). Споживач матиме право застосувати механізм кешбеку (повернення сплачених коштів), у разі отримання підробленого чеку, при цьому, встановлюється обов’язкова мінімальна сума 850 гривень для покупки здійснивши яку, покупці зможуть перевірити реєстрацію свого фіскального чеку в Базі Даних Державної податкової України. З іншого боку, вводиться обов’язок для всіх суб’єктів господарювання вести облік товарів, які відносять до ризикових груп, зокрема: побутової техніки, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, тощо. Тобто, продавець повинен підтвердити походження свого товару. Бізнес-спільнота продовжує й надалі відстоювати необхідність виведення економіки з тіні та створення рівних конкурентних умов ведення бізнесу. Тож просимо Державну податкову службу долучити Асоціацію до тестування альтернативних видів РРО, щоб в перехідний період виключити усі невідповідності у практичному застосуванні.

20 вересня Верховна Рада України проголосувала в другому читанні за законопроекти 1053-1 та 1073 щодо фіскалізації та контролю споживачами легальності продукції, які активно підтримувались Європейською Бізнес Асоціацією. Бізнес вітає це рішення та дякує за державницьку позицію в напрямку виведення економіки України з тіні та чергового кроку в напрямку створення рівних правил гри.

Так, в прийнятій редакції передбачаються довші перехідні періоди задля переходу на обов’язкове використання касових апаратів або їх аналогів. А саме, з 1 жовтня 2020 року для груп товарів, реалізація яких становить ризик ухилення від сплати податків (ювелірні вироби, побутова техніка, тощо) та з 1 січня 2021 року для інших груп товарів.

До 1 жовтня 2020 року штраф за невидачу фіскального чеку становитиме 10% від вартості проданого з порушенням товару – за перше порушення та 50% за наступні (100% та 150% відповідно після 1 жовтня 2020 року).

Споживач матиме право застосувати механізм кешбеку (повернення сплачених коштів), у разі отримання підробленого чеку, при цьому, встановлюється обов’язкова мінімальна сума 850 гривень для покупки здійснивши яку, покупці зможуть перевірити реєстрацію свого фіскального чеку в Базі Даних Державної податкової України.

З іншого боку, вводиться обов’язок для всіх суб’єктів господарювання вести облік товарів, які відносять до ризикових груп, зокрема: побутової техніки, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, тощо. Тобто, продавець повинен підтвердити походження свого товару.

Бізнес-спільнота продовжує й надалі відстоювати необхідність виведення економіки з тіні та створення рівних конкурентних умов ведення бізнесу. Тож просимо Державну податкову службу долучити Асоціацію до тестування альтернативних видів РРО, щоб в перехідний період виключити усі невідповідності у практичному застосуванні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: