fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Верховна Рада проголосувала за закон про валюту

22/ 06/ 2018
  21 червня Верховна Рада України у другому читанні проголосувала за схвалення Закону України «Про валюту і валютні операції». Європейська Бізнес Асоціація вітає дане рішення, адже на оновлення законодавства бізнес-спільнота чекала більше 25 років. Відтак, скасовуються: застарілі регулювання, санкції за порушення валютного законодавства, валютний контроль за операціями до 150 тис. грн., граничні строки розрахунків за операціями зовнішньоекономічної діяльності у 180 днів. На рівні НБУ запроваджується консолідація здійснення валютного регулювання та введення антикризових заходів. Іншою мовою, валютне регулювання буде і надалі здійснювати Національний банк. Європейська Бізнес Асоціація розраховує, що після розширення і консолідації повноважень Національному банку, установа буде продовжувати вести політику відкритості і передбачуваності своїх дій. Запроваджується повноцінна валютна лібералізація та забезпечення вільного руху капіталу у відповідності до Угоди про Асоціацію Україна-ЄС. Одним з нововведень є також відміна реєстрації кредитів від нерезидентів. Україна отримала кардинально новий та прогресивний закон. Сподіваємось, він забезпечить прозорі та безпечні умови для ведення бізнесу та поліпшить імідж країни для потенційних інвесторів. Нагадаємо, 17 травня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект «Про валюту» (№8152). До цього часу в країні існує застарілий Декрет «Про систему валютного регулювання і валютного контролю»1993 року, а також низка законодавчих актів, які є рудиментом регулювання початку 90-х років 20 сторіччя.

21 червня Верховна Рада України у другому читанні проголосувала за схвалення Закону України «Про валюту і валютні операції». Європейська Бізнес Асоціація вітає дане рішення, адже на оновлення законодавства бізнес-спільнота чекала більше 25 років.

Відтак, скасовуються: застарілі регулювання, санкції за порушення валютного законодавства, валютний контроль за операціями до 150 тис. грн., граничні строки розрахунків за операціями зовнішньоекономічної діяльності у 180 днів.

На рівні НБУ запроваджується консолідація здійснення валютного регулювання та введення антикризових заходів. Іншою мовою, валютне регулювання буде і надалі здійснювати Національний банк. Європейська Бізнес Асоціація розраховує, що після розширення і консолідації повноважень Національному банку, установа буде продовжувати вести політику відкритості і передбачуваності своїх дій.

Запроваджується повноцінна валютна лібералізація та забезпечення вільного руху капіталу у відповідності до Угоди про Асоціацію Україна-ЄС. Одним з нововведень є також відміна реєстрації кредитів від нерезидентів.

Україна отримала кардинально новий та прогресивний закон. Сподіваємось, він забезпечить прозорі та безпечні умови для ведення бізнесу та поліпшить імідж країни для потенційних інвесторів.

Нагадаємо, 17 травня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект «Про валюту» (№8152). До цього часу в країні існує застарілий Декрет «Про систему валютного регулювання і валютного контролю»1993 року, а також низка законодавчих актів, які є рудиментом регулювання початку 90-х років 20 сторіччя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: