fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Верховна Рада підтримала врегулювання «єдиного вікна» з правками від Президента

06/ 09/ 2018
  6 вересня Верховна Рада України підтримала в цілому проект закону № 7010, який врегульовує механізм «єдиного вікна» на митниці з урахуванням зауважень Президента України. Вони стосувались виключення пунктів про  державну підтримку виробників зерновозів. 259 народних депутатів проголосували «за». Анна Дерев’янко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Сподіваюсь, на митниці врешті буде створено якісні умови та процедури, що дозволить скоротити час митного оформлення вантажів, а також черги на кордоні. До того ж, ми сподіваємося, що це сприятиме подоланню корупційних схем на митниці. Цього потребує і вже давно очікує чесний бізнес. Так, крім скорочення часу митного оформлення товарів та кількості контролюючих органів, законопроект оптимізує й інші процедури. Перевірку всіх дозвільних документів будуть здійснювати посадові особи митниці. Весь документообіг буде здійснюватись в електроному форматі. Перевірку рівня радіоактивного забруднення транспортних засобів та вантажів - Державна прикордонна служба України. Раніше це входило до функціоналу Державної екологічної інспекції. Крім того, санітарно-епідеміологічна експертиза як дозвільний документ для імпорту ліквідується. Санітарно-епідеміологічний нагляд будуть проводити посадовці відповідної служби під час реалізації товарів на території України. Раніше нагляд здійснювався безпосередньо на митному кордоні. Бізнес-спільнота сподівається, що цього разу Закон буде підписаний Президентом України, а всі залучені контролюючі органи вчасно приведуть у відповідність свої нормативні-правові акти. Це буде стартом якісно нових реформ на митниці.

6 вересня Верховна Рада України підтримала в цілому проект закону № 7010, який врегульовує механізм «єдиного вікна» на митниці з урахуванням зауважень Президента України. Вони стосувались виключення пунктів про  державну підтримку виробників зерновозів. 259 народних депутатів проголосували «за».

Анна Дерев’янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Сподіваюсь, на митниці врешті буде створено якісні умови та процедури, що дозволить скоротити час митного оформлення вантажів, а також черги на кордоні. До того ж, ми сподіваємося, що це сприятиме подоланню корупційних схем на митниці. Цього потребує і вже давно очікує чесний бізнес.

Так, крім скорочення часу митного оформлення товарів та кількості контролюючих органів, законопроект оптимізує й інші процедури. Перевірку всіх дозвільних документів будуть здійснювати посадові особи митниці. Весь документообіг буде здійснюватись в електроному форматі. Перевірку рівня радіоактивного забруднення транспортних засобів та вантажів – Державна прикордонна служба України. Раніше це входило до функціоналу Державної екологічної інспекції. Крім того, санітарно-епідеміологічна експертиза як дозвільний документ для імпорту ліквідується. Санітарно-епідеміологічний нагляд будуть проводити посадовці відповідної служби під час реалізації товарів на території України. Раніше нагляд здійснювався безпосередньо на митному кордоні.

Бізнес-спільнота сподівається, що цього разу Закон буде підписаний Президентом України, а всі залучені контролюючі органи вчасно приведуть у відповідність свої нормативні-правові акти. Це буде стартом якісно нових реформ на митниці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: