fbpx

Вчора набрав чинності Закон, яким покарання за пошкодження телеком-мереж збільшено в десятки разів

04/ 06/ 2020
  Цього тижня Президент України підписав закон щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж № 600-ІХ, який парламент ухвалив 13 травня 2020 року. Бізнес вітає дане рішення і дякує як Президенту, так і Парламенту за оперативну реакції на звернення від бізнесу.  Так, в період карантину давня проблема пошкодження телекомунікаційного обладнання набрала ще більшої актуальності. Адже, дотримуючись заходів карантину, більшість громадян працює та спілкується онлайн, тобто, використовуючи телекомунікаційне обладнання для підключення до того ж Інтернету. Проте, в цей же період і зросла кількість пошкоджень телекомунікаційного обладнання. А однією з причин пошкоджень є крадіжки дорогого мідного кабелю. Більше того, в пошуках металу знищуються волоконно-оптичні лінії зв’язку.  Відтепер, законом посилюється кримінальна відповідальність за пошкодження й руйнування обладнання телеком-мереж. Відтак, за порушення правил охорони або пошкодження мереж, техзасобів телекомунікації чи споруд електрозв’язку, які є частиною мережі, на порушника очікує штраф від 1700 до 3400 грн, на посадових осіб – 5100-6800 грн. Законом також вносяться зміни до Кримінального кодексу України. Так, за умисне пошкодження мереж передбачається штраф від 17000 до 51000 грн або громадські роботи до 120 годин, можливе також обмеження волі від 1 до 3 років. У разі повторного порушення, штраф складатиме від 51000 до 170000 грн або ж покаранням буде обмеження волі на строк  від 3 до 5 років. Дане рішення має велике значення для нацбезпеки держави і підтримки безперебійної роботи бізнесу, адже компанії діжиталізували та перевели в онлайн велику кількість бізнес-процесів. 

Цього тижня Президент України підписав закон щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж № 600-ІХ, який парламент ухвалив 13 травня 2020 року. Бізнес вітає дане рішення і дякує як Президенту, так і Парламенту за оперативну реакції на звернення від бізнесу.

 Так, в період карантину давня проблема пошкодження телекомунікаційного обладнання набрала ще більшої актуальності. Адже, дотримуючись заходів карантину, більшість громадян працює та спілкується онлайн, тобто, використовуючи телекомунікаційне обладнання для підключення до того ж Інтернету. Проте, в цей же період і зросла кількість пошкоджень телекомунікаційного обладнання. А однією з причин пошкоджень є крадіжки дорогого мідного кабелю. Більше того, в пошуках металу знищуються волоконно-оптичні лінії зв’язку.

 Відтепер, законом посилюється кримінальна відповідальність за пошкодження й руйнування обладнання телеком-мереж. Відтак, за порушення правил охорони або пошкодження мереж, техзасобів телекомунікації чи споруд електрозв’язку, які є частиною мережі, на порушника очікує штраф від 1700 до 3400 грн, на посадових осіб – 5100-6800 грн.

Законом також вносяться зміни до Кримінального кодексу України. Так, за умисне пошкодження мереж передбачається штраф від 17000 до 51000 грн або громадські роботи до 120 годин, можливе також обмеження волі від 1 до 3 років. У разі повторного порушення, штраф складатиме від 51000 до 170000 грн або ж покаранням буде обмеження волі на строк  від 3 до 5 років.

Дане рішення має велике значення для нацбезпеки держави і підтримки безперебійної роботи бізнесу, адже компанії діжиталізували та перевели в онлайн велику кількість бізнес-процесів. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: