fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

В Україні будуть переглядати квоти з працевлаштування людей з інвалідністю

05/ 03/ 2021
  Так, роботодавці матимуть гнучкі можливості щодо виконання норми працевлаштування, як через пряме працевлаштування, так і через замовлення послуг та товарів у підприємств, власниками яких є особи з інвалідністю, або благодійних внесків на розвиток доступного середовища. Ці та інші норми закладені в проєкт Національної стратегії безбар’єрності, який вчора презентували на засіданні міжвідомчої робочої групи під головуванням Премєр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської. У презентації взяли участь і представники Європейської Бізнес Асоціації. Проєкт пропонує багато новацій, які сприятимуть включенню вразливих категорій населення до економічного життя країни, зокрема: Спростити процедуру отримання фінансової підтримки підприємствами на створення робочих місць за принципом гроші йдуть за кандидатом; Забезпечити прозоре використання коштів за виконання норми на працевлаштування, що надходять до Фонду соціального захисту людей з інвалідністю, на адаптацію робочих місць у роботодавців; Удосконалити діяльність Фонду соціального захисту людей з інвалідністю з метою сприяння реальній зайнятості людей з інвалідністю, в частині прозорості і відкритості всіх процесів та процедур; Надати можливість компаніям отримати консультації щодо облаштування доступного середовища та інклюзивного працевлаштування; Розробити та оприлюднити типові положеннями та інформаційні матеріали щодо різноманітності та інклюзивності; Додати професію фахівця з інклюзивності в класифікатор професій; Розробити систему податкових пільг для працедавців, що працевлаштовують більше осіб з інвалідністю, ніж передбачено діючою нормою в 4%, та створення прогресивної шкали сплати санкцій за невиконання норми, тощо. Ольга Бойко. Координатор комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації. Створення стимулів для роботодавців, що запроваджують принципи рівності при працевлаштуванні та на робочому місці – таким було одне із завдань напрямку економічна безбар’єрність, над яким працювали і експерти Асоціації. Ми проаналізували усі виклики, з якими стикається бізнес у цьому контексті, та спробували вибудувати політику, яка б враховувала інтереси усіх зацікавлених сторін, як кандидатів, так і компаній. Вже найближчим часом буде розпочато процес широкого громадського обговорення, після чого, у квітні, фіналізований та погоджений з усіма стейкхолдерами документ буде затверджено Кабміном. Довідково: Проєкт Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні розроблено за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Так, роботодавці матимуть гнучкі можливості щодо виконання норми працевлаштування, як через пряме працевлаштування, так і через замовлення послуг та товарів у підприємств, власниками яких є особи з інвалідністю, або благодійних внесків на розвиток доступного середовища.

Ці та інші норми закладені в проєкт Національної стратегії безбар’єрності, який вчора презентували на засіданні міжвідомчої робочої групи під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської. У презентації взяли участь і представники Європейської Бізнес Асоціації.

Проєкт пропонує багато новацій, які сприятимуть включенню вразливих категорій населення до економічного життя країни, зокрема:

  • Спростити процедуру отримання фінансової підтримки підприємствами на створення робочих місць за принципом “гроші йдуть за кандидатом”;
  • Забезпечити прозоре використання коштів за виконання норми на працевлаштування, що надходять до Фонду соціального захисту людей з інвалідністю, на адаптацію робочих місць у роботодавців;
  • Удосконалити діяльність Фонду соціального захисту людей з інвалідністю з метою сприяння реальній зайнятості людей з інвалідністю, в частині прозорості і відкритості всіх процесів та процедур;
  • Надати можливість компаніям отримати консультації щодо облаштування доступного середовища та інклюзивного працевлаштування;
  • Розробити та оприлюднити типові положеннями та інформаційні матеріали щодо різноманітності та інклюзивності;
  • Додати професію фахівця з інклюзивності в класифікатор професій;
  • Розробити систему податкових пільг для працедавців, що працевлаштовують більше осіб з інвалідністю, ніж передбачено діючою нормою в 4%, та створення прогресивної шкали сплати санкцій за невиконання норми, тощо.
Ольга Бойко Координатор комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації
Створення стимулів для роботодавців, що запроваджують принципи рівності при працевлаштуванні та на робочому місці – таким було одне із завдань напрямку економічна безбар’єрність, над яким працювали і експерти Асоціації. Ми проаналізували усі виклики, з якими стикається бізнес у цьому контексті, та спробували вибудувати політику, яка б враховувала інтереси усіх зацікавлених сторін, як кандидатів, так і компаній.

Вже найближчим часом буде розпочато процес широкого громадського обговорення, після чого, у квітні, фіналізований та погоджений з усіма стейкхолдерами документ буде затверджено Кабміном.

Довідково: Проєкт Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні розроблено за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: