fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

В Держпродспоживслужбі обіцяють скоротити термін отримання висновків санітарно-епідеміологічної експертизи до 10 днів

01/ 12/ 2021
  1 грудня відбулась робоча зустріч Європейської Бізнес Асоціації з Заступником Голови Держпродспоживслужби Анатолієм Вовнюком щодо проблемних моментів із видачею висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи.  Під час зустрічі представники бізнесу зазначили, що останнім часом термін, протягом якого компанія може отримати Висновок суттєво зріс та складає близько місяця. Така ситуація призводить до затримання постачання товарів на ринок України. Окрім цього, до сих пір залишаються не підписаними багато висновків, які були перероблені представниками оновлених санітарно-епідеміологічних комісій Інституту Кундієва та Державного управління справами. У зв’язку з цим відповідний бізнес має порушувати норми контрактів та бізнес процеси. Серед інших питань обговорювались відмови з підписанням Висновків на підставі зазначення 4-значного УКТЗЕД коду, замість 10-значного тощо. Пан Вовнюк зазначив, що найближчими днями планується затвердити нову процедуру отримання Висновків, згідно з якою термін їх підписання буде скорочено до 10 робочих днів. Окрім цього, передбачається запуск окремої онлайн платформи, в якій буде чітко зафіксовано статус того чи іншого проєкту висновку. Доступ до цієї платформи буде відкритий не лише для представників Держпродспоживслужби, і профільних інститутів. А бізнесу це допоможе мінімізувати непотрібні затримки та забезпечить можливість оперативно відслідковувати статус підготовки того чи іншого Висновку. Щодо проєктів Висновків, які переподавали Інститут Кундієва та Державне управління справами, то , за інформацією Анатолія Вовнюка, напередодні всі вони були підписані і найближчим часом будуть передані бізнесу. В той же час, спільнота нагадала і про свою пропозицію щодо скасування необхідності отримувати Висновок для ряду товарів, наприклад, побутової техніки та електроніки, оскільки на такі товари вже й так поширюється дія та вимоги цілого рядку технічних регламентів, (щодо безпечності продукції, прийнятих на основі директив ЄС, тощо). Відтак, відсутня й необхідність отримувати додатково ще й Висновок, аналогу якому, за інформацією компаній-членів Асоціації, для таких товарів не має в Європейському Союзі. Також, сторони обговорили можливість проведення додаткових Q&A сесій Асоціації та Держпродспоживслужби з метою більш оперативного обговорення цих та інших важливих для бізнесу питань. Асоціація вдячна пану Анатолію Вовнюку та Держпродспоживслужбі в цілому за відкритість до діалогу та сподіваємося, що спільними зусиллями процедуру отримання Висновків можна буде зробити максимально швидкою та не обтяжливою для бізнесу.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

1 грудня відбулась робоча зустріч Європейської Бізнес Асоціації з Заступником Голови Держпродспоживслужби Анатолієм Вовнюком щодо проблемних моментів із видачею висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи. 

Під час зустрічі представники бізнесу зазначили, що останнім часом термін, протягом якого компанія може отримати Висновок суттєво зріс та складає близько місяця. Така ситуація призводить до затримання постачання товарів на ринок України. Окрім цього, до сих пір залишаються не підписаними багато висновків, які були перероблені представниками оновлених санітарно-епідеміологічних комісій Інституту Кундієва та Державного управління справами. У зв’язку з цим відповідний бізнес має порушувати норми контрактів та бізнес процеси. Серед інших питань обговорювались відмови з підписанням Висновків на підставі зазначення 4-значного УКТЗЕД коду, замість 10-значного тощо.

Пан Вовнюк зазначив, що найближчими днями планується затвердити нову процедуру отримання Висновків, згідно з якою термін їх підписання буде скорочено до 10 робочих днів. Окрім цього, передбачається запуск окремої онлайн платформи, в якій буде чітко зафіксовано статус того чи іншого проєкту висновку. Доступ до цієї платформи буде відкритий не лише для представників Держпродспоживслужби, і профільних інститутів. А бізнесу це допоможе мінімізувати непотрібні затримки та забезпечить можливість оперативно відслідковувати статус підготовки того чи іншого Висновку.

Щодо проєктів Висновків, які переподавали Інститут Кундієва та Державне управління справами, то , за інформацією Анатолія Вовнюка, напередодні всі вони були підписані і найближчим часом будуть передані бізнесу.

В той же час, спільнота нагадала і про свою пропозицію щодо скасування необхідності отримувати Висновок для ряду товарів, наприклад, побутової техніки та електроніки, оскільки на такі товари вже й так поширюється дія та вимоги цілого рядку технічних регламентів, (щодо безпечності продукції, прийнятих на основі директив ЄС, тощо). Відтак, відсутня й необхідність отримувати додатково ще й Висновок, аналогу якому, за інформацією компаній-членів Асоціації, для таких товарів не має в Європейському Союзі.

Також, сторони обговорили можливість проведення додаткових Q&A сесій Асоціації та Держпродспоживслужби з метою більш оперативного обговорення цих та інших важливих для бізнесу питань.

Асоціація вдячна пану Анатолію Вовнюку та Держпродспоживслужбі в цілому за відкритість до діалогу та сподіваємося, що спільними зусиллями процедуру отримання Висновків можна буде зробити максимально швидкою та не обтяжливою для бізнесу.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: