fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

В 2021 році деякі ліки можуть стати недоступними

28/ 01/ 2021
  Європейська Бізнес Асоціація повторно звернулася до очільників Уряду, МОЗ України та НСЗУ з проханням усунути правову колізію, що може призвести до недоступності у 2021 році низки ліків, які мали б бути гарантовані державою в розрізі медичної допомоги за програмою медичних гарантій (ПМГ). Наприкінці грудня 2020 року Верховною Радою було достатньо оперативно опрацьовано та прийнято зміни до ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», які частково врегулювали можливість здійснення закупівель ліків поза Нацпереліком, про що Асоціація зверталася раніше. Асоціація дякує Голові та депутатам Комітету з охорони здоров’я ВР України за розуміння проблеми і сприяння в її вирішенні. Однак, цей крок не вирішує проблемного питання у повній мірі. Для однозначного розуміння питання закупівель лікарських засобів поза Нацпереліком усіма суб’єктами, які можуть виступити у якості замовників при закупівлі ліків для використання в межах ПМГ, необхідні також зміни до підзаконних актів. Зокрема, необхідне введення прямої норми про те, що закупівля ліків, які не закуповуватимуться у 2021 році централізовано, а також не входять до Нацпереліку, але необхідні пацієнтам в межах ПМГ, є дозволеною. Наявність прямої норми на рівні Постанови КМУ зніме сумніви у цьому питанні з боку суб’єктів ринку, дозволить ЗОЗ планувати закупівлі у 2021 році наперед, а пацієнтам – запевнитись у тому, що перешкод у отриманні безоплатних медичних послуг за ПМГ у 2021 році не буде. Європейською Бізнес Асоціацією були розроблені та направлені до КМУ, МОЗ України та НСЗУ відповідні пропозиції змін до Постанови КМУ №333 від 25 березня 2009 року з метою приведення її у відповідність до Закону №1124-IX. Бізнес акцентує: на сьогодні доволі велика кількість ліків, необхідних за ПМГ, відсутня як у номенклатурах-2021 року, призначених для закупівель на централізованому рівні, так і в Нацпереліку. Йдеться, наприклад, про препарати для надання невідкладної медичної допомоги при кровотечах, препарати для лікування дихальних розладів новонароджених, лікарські засоби для забезпечення лікування хворих з інфарктом міокарда, лікарські засоби для забезпечення лікування хворих з гострим мозковим інсультом, тощо.  Європейська Бізнес Асоціація закликає Кабінет Міністрів України, Міністерство охорони здоров’я України та Національну службу здоров’я України розглянути це важливе питання і забезпечити прийняття необхідних змін якнайшвидше. Закликаємо не допустити проблем із забезпеченням громадян України у 2021 році відповідною безоплатною медичною допомогою, яку гарантує держава відповідно до законодавства.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Європейська Бізнес Асоціація повторно звернулася до очільників Уряду, МОЗ України та НСЗУ з проханням усунути правову колізію, що може призвести до недоступності у 2021 році низки ліків, які мали б бути гарантовані державою в розрізі медичної допомоги за програмою медичних гарантій (ПМГ).

Наприкінці грудня 2020 року Верховною Радою було достатньо оперативно опрацьовано та прийнято зміни до ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», які частково врегулювали можливість здійснення закупівель ліків поза Нацпереліком, про що Асоціація зверталася раніше. Асоціація дякує Голові та депутатам Комітету з охорони здоров’я ВР України за розуміння проблеми і сприяння в її вирішенні. Однак, цей крок не вирішує проблемного питання у повній мірі.

Для однозначного розуміння питання закупівель лікарських засобів поза Нацпереліком усіма суб’єктами, які можуть виступити у якості замовників при закупівлі ліків для використання в межах ПМГ, необхідні також зміни до підзаконних актів. Зокрема, необхідне введення прямої норми про те, що закупівля ліків, які не закуповуватимуться у 2021 році централізовано, а також не входять до Нацпереліку, але необхідні пацієнтам в межах ПМГ, є дозволеною. Наявність прямої норми на рівні Постанови КМУ зніме сумніви у цьому питанні з боку суб’єктів ринку, дозволить ЗОЗ планувати закупівлі у 2021 році наперед, а пацієнтам – запевнитись у тому, що перешкод у отриманні безоплатних медичних послуг за ПМГ у 2021 році не буде.

Європейською Бізнес Асоціацією були розроблені та направлені до КМУ, МОЗ України та НСЗУ відповідні пропозиції змін до Постанови КМУ №333 від 25 березня 2009 року з метою приведення її у відповідність до Закону №1124-IX. Бізнес акцентує: на сьогодні доволі велика кількість ліків, необхідних за ПМГ, відсутня як у номенклатурах-2021 року, призначених для закупівель на централізованому рівні, так і в Нацпереліку. Йдеться, наприклад, про препарати для надання невідкладної медичної допомоги при кровотечах, препарати для лікування дихальних розладів новонароджених, лікарські засоби для забезпечення лікування хворих з інфарктом міокарда, лікарські засоби для забезпечення лікування хворих з гострим мозковим інсультом, тощо. 

Європейська Бізнес Асоціація закликає Кабінет Міністрів України, Міністерство охорони здоров’я України та Національну службу здоров’я України розглянути це важливе питання і забезпечити прийняття необхідних змін якнайшвидше. Закликаємо не допустити проблем із забезпеченням громадян України у 2021 році відповідною безоплатною медичною допомогою, яку гарантує держава відповідно до законодавства.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: