fbpx

Уряд зробив перший крок до запуску ринку торгівлі квотами в Україні

24/ 09/ 2020
  Учора, 23 вересня, Уряд ухвалив три постанови, які є необхідними для запуску системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Зокрема, мова йде про: Порядок здійснення моніторингу та звітності викидів парникових газів; Порядок верифікації звіту оператора про викиди парникових газів; Перелік видів діяльності, на які поширюються моніторинг, звітність та верифікація викидів парникових газів. Протягом останніх місяців експерти Асоціації звертались до представників Міндовкілля з проханням сприяти прийняттю цих документів. Адже повноцінний запуск системи звітності, моніторингу та верифікації викидів парникових газів є першим етапом імплементації Директиви №2003/87/ЄС про встановлення схеми торгівлі викидами парникових газів, яка спрямована на поступове зниження викидів парникових газів підприємствами. Наступний етап – розробка та запровадження самого ринку торгівлі квотами. Особливої ваги це питання набирає в контексті прагнення України до участі у Європейському зеленому курсі (European Green Deal) та підтримки кліматичних амбіцій ЄС. До того ж, законодавче врегулювання цін на викиди вуглецю сприятиме початку діалогу з ЄС щодо диференційованого застосування до України ймовірного прикордонного вуглецевого коригування (Carbon Border Adjustment Mechanism або СВАМ). При цьому українська продукція, що експортується до ЄС, може уникнути сплати додаткових платежів на вуглець, саме завдяки тому, що з боку держави будуть вжиті конкретні заходи щодо протидії зміні клімату. Бізнес-спільнота вітає схвалення постанов Уряду та найближчим часом детально проаналізує їх. Сподіваємось на подальшу співпрацю у цьому питанні.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Учора, 23 вересня, Уряд ухвалив три постанови, які є необхідними для запуску системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Зокрема, мова йде про:

  • Порядок здійснення моніторингу та звітності викидів парникових газів;
  • Порядок верифікації звіту оператора про викиди парникових газів;
  • Перелік видів діяльності, на які поширюються моніторинг, звітність та верифікація викидів парникових газів.

Протягом останніх місяців експерти Асоціації звертались до представників Міндовкілля з проханням сприяти прийняттю цих документів. Адже повноцінний запуск системи звітності, моніторингу та верифікації викидів парникових газів є першим етапом імплементації Директиви №2003/87/ЄС про встановлення схеми торгівлі викидами парникових газів, яка спрямована на поступове зниження викидів парникових газів підприємствами. Наступний етап – розробка та запровадження самого ринку торгівлі квотами.

Особливої ваги це питання набирає в контексті прагнення України до участі у Європейському зеленому курсі (European Green Deal) та підтримки кліматичних амбіцій ЄС. До того ж, законодавче врегулювання цін на викиди вуглецю сприятиме початку діалогу з ЄС щодо диференційованого застосування до України ймовірного прикордонного вуглецевого коригування (Carbon Border Adjustment Mechanism або СВАМ). При цьому українська продукція, що експортується до ЄС, може уникнути сплати додаткових платежів на вуглець, саме завдяки тому, що з боку держави будуть вжиті конкретні заходи щодо протидії зміні клімату.

Бізнес-спільнота вітає схвалення постанов Уряду та найближчим часом детально проаналізує їх. Сподіваємось на подальшу співпрацю у цьому питанні.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: