fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Україна розробляє нові стимули для відновлюваної енергетики

27/ 04/ 2018
  19 квітня 2018 року Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України (далі «Комітет») провів круглий стіл для обговорення оновленої Концепції проведення аукціонів для відновлюваних джерел енергії («ВДЕ»). Первісна концепція була представлена раніше в березні (дивіться посилання на оновлену Концепцію). Комітет пропонує прийняти систему аукціонів з 1 липня 2019 року одночасно із запуском нового ринку електроенергії. Оновлена Концепція передбачає продаж державних та спеціальних (наприклад, Чорнобильський проект) квот для вітрової та сонячної електроенергетики. Концепція встановлює граничну ціну за 1 МВт, який становить еквівалент за «зеленим» тарифом, як це передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» від 13 квітня 2017 року № 2019 VIII. Переможець аукціону визначається за ціною. Аукціони будуть потрібні для проектів з запланованою встановленою потужністю ≥ 10 МВт для сонячних електростанцій або ≥ 20 МВт для вітрових електростанцій. «Зелений» тариф буде знижено для сонячних електростанцій на 30%, а для вітряної електростанції - на 10% з 1 січня 2020 року. Договір про купівлю-продаж електричної енергії («PPA»), укладений на умовах аукціону, буде діяти протягом пятнадцяти років з дати введення в експлуатацію. Попередні PPA, підписані до 1 липня 2019 року, забезпечують «зелений» тариф на рівні, що діє на момент їх підписання. Гарантований Покупець матиме зобовязання купувати електроенергію від ВДЕ на умовах аукціонів. Аукціони проводяться Гарантованим Покупцем. Щоб отримати право на участь в аукціоні, учасники аукціону повинні надати банківську гарантію. Розмір гарантії залежить від початкової ціни аукціону, а також від потужності проекту. Оновлена Концепція підлягає подальшому обговоренню серед учасників ринку і відповідних зацікавлених сторін. За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до партнера Астерс Ярослава Петрова або юриста Олени Січковської.

19 квітня 2018 року Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України (далі «Комітет») провів круглий стіл для обговорення оновленої Концепції проведення аукціонів для відновлюваних джерел енергії («ВДЕ»). Первісна концепція була представлена раніше в березні (дивіться посилання на оновлену Концепцію).

Комітет пропонує прийняти систему аукціонів з 1 липня 2019 року одночасно із запуском нового ринку електроенергії.

Оновлена Концепція передбачає продаж державних та спеціальних (наприклад, Чорнобильський проект) квот для вітрової та сонячної електроенергетики. Концепція встановлює граничну ціну за 1 МВт, який становить еквівалент за «зеленим» тарифом, як це передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» від 13 квітня 2017 року № 2019 VIII. Переможець аукціону визначається за ціною. Аукціони будуть потрібні для проектів з запланованою встановленою потужністю ≥ 10 МВт для сонячних електростанцій або ≥ 20 МВт для вітрових електростанцій. «Зелений» тариф буде знижено для сонячних електростанцій на 30%, а для вітряної електростанції – на 10% з 1 січня 2020 року.

Договір про купівлю-продаж електричної енергії («PPA»), укладений на умовах аукціону, буде діяти протягом п’ятнадцяти років з дати введення в експлуатацію. Попередні PPA, підписані до 1 липня 2019 року, забезпечують «зелений» тариф на рівні, що діє на момент їх підписання.

Гарантований Покупець матиме зобов’язання купувати електроенергію від ВДЕ на умовах аукціонів. Аукціони проводяться Гарантованим Покупцем.

Щоб отримати право на участь в аукціоні, учасники аукціону повинні надати банківську гарантію. Розмір гарантії залежить від початкової ціни аукціону, а також від потужності проекту.

Оновлена Концепція підлягає подальшому обговоренню серед учасників ринку і відповідних зацікавлених сторін.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до партнера Астерс Ярослава Петрова або юриста Олени Січковської.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: