fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Україна має стати на крок ближче до чистого повітря та енергетичної незалежності

28/ 07/ 2021
  16 липня Верховна Рада України зобов’язала Уряд імплементувати Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ), прийнявши постанову №5129. Це рішення стало результатом проведених у січні комітетських слухань на тему «Реалізація заходів з екологізації великих спалювальних установок та скорочення викидів забруднюючих речовин – шлях до чистого повітря в Україні», що відбулись за ініціативи Екокомітету ВРУ. Так, документ передбачає такі аспекти: Реалізацію положень, передбачених НПСВ, зокрема: здійснення заходів зі скорочення викидів діоксиду сірки (SO2), оксидів азоту (NOx) та твердих частинок (пилу); визначення потенційних джерел та інструментів фінансового забезпечення для екомодернізації установок в умовах нового ринку електроенергії; оновлення переліку установок, які потребують модернізації або виведення з експлуатації та послідовності здійснення цих заходів; Розробку Енергетичної стратегії України до 2050 року, у тому числі в частині приєднання всієї обєднаної енергетичної системи України до ENTSO-E. Затвердження уніфікованої методики розрахунку та верифікації даних про викиди забруднюючих речовин від великих спалювальних установок. Затвердження механізму щоквартального розрахунку збитків, завданих викидами забруднюючих речовин від великих спалювальних установок. Таким чином, прийнята постанова №5129 – це не тільки нагадування про зобов’язання України перед міжнародним товариством в частині зменшення промислового забруднення, забруднення. Це своєрідний крок назустріч енергетичній незалежності нашої держави, особливо важливий у світлі останніх змін щодо українського енергетичного майбутнього. В цьому контексті, критично важливим постає питання щодо розробки механізму фінансування здійснення заходів, які передбачені НПСВ, без яких реалізація екомодернізації енергетики буде зірвана. Європейська Бізнес Асоціація дякує Парламенту та особливо пані Лесі Василенко за цю ініціативу та готова активно долучатись до подальших напрацювань у цьому напрямку. Окрім цього, ми закликаємо Кабінет Міністрів України розробити у найближчі терміни механізм фінансування здійснення заходів екомодернізації енергетики, що передбачені Нацпланом. Довідково: Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) затверджений розпорядженням Кабміну №796-р від 8 листопада 2017 року. Він має на меті знизити на 72% викиди оксидів азоту до 2033 року, на 95% викиди сірки та пилу до 2028 року. З цією метою у НПСВ визначено 90 установок, на яких повинні бути встановлені пило-, сірко- та азотоочистки. Ще 135 установок після відпрацювання певного часу (20 або 40 тисяч годин) повинні бути виведені з експлуатації.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

16 липня Верховна Рада України зобов’язала Уряд імплементувати Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ), прийнявши постанову №5129.

Це рішення стало результатом проведених у січні комітетських слухань на тему «Реалізація заходів з екологізації великих спалювальних установок та скорочення викидів забруднюючих речовин – шлях до чистого повітря в Україні», що відбулись за ініціативи Екокомітету ВРУ.

Так, документ передбачає такі аспекти:

  1. Реалізацію положень, передбачених НПСВ, зокрема:
  • здійснення заходів зі скорочення викидів діоксиду сірки (SO2), оксидів азоту (NOx) та твердих частинок (пилу);
  • визначення потенційних джерел та інструментів фінансового забезпечення для екомодернізації установок в умовах нового ринку електроенергії;
  • оновлення переліку установок, які потребують модернізації або виведення з експлуатації та послідовності здійснення цих заходів;
  1. Розробку Енергетичної стратегії України до 2050 року, у тому числі в частині приєднання всієї об’єднаної енергетичної системи України до ENTSO-E.
  2. Затвердження уніфікованої методики розрахунку та верифікації даних про викиди забруднюючих речовин від великих спалювальних установок.
  3. Затвердження механізму щоквартального розрахунку збитків, завданих викидами забруднюючих речовин від великих спалювальних установок.

Таким чином, прийнята постанова №5129 – це не тільки нагадування про зобов’язання України перед міжнародним товариством в частині зменшення промислового забруднення, забруднення. Це своєрідний крок назустріч енергетичній незалежності нашої держави, особливо важливий у світлі останніх змін щодо українського енергетичного майбутнього. В цьому контексті, критично важливим постає питання щодо розробки механізму фінансування здійснення заходів, які передбачені НПСВ, без яких реалізація екомодернізації енергетики буде зірвана.

Європейська Бізнес Асоціація дякує Парламенту та особливо пані Лесі Василенко за цю ініціативу та готова активно долучатись до подальших напрацювань у цьому напрямку. Окрім цього, ми закликаємо Кабінет Міністрів України розробити у найближчі терміни механізм фінансування здійснення заходів екомодернізації енергетики, що передбачені Нацпланом.

Довідково:

Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) затверджений розпорядженням Кабміну №796-р від 8 листопада 2017 року. Він має на меті знизити на 72% викиди оксидів азоту до 2033 року, на 95% викиди сірки та пилу до 2028 року. З цією метою у НПСВ визначено 90 установок, на яких повинні бути встановлені пило-, сірко- та азотоочистки. Ще 135 установок після відпрацювання певного часу (20 або 40 тисяч годин) повинні бути виведені з експлуатації.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: