fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Удосконалення порядку бронювання військовозобов’язаних працівників

01/ 09/ 2023
  Анастасія Клян. Старший юрист, адвокат GOLAW З 22 липня 2023 року набрали чинності зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану та до Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76. Так, Уряд дозволив бронювання військовозобовязаних, які працевлаштовані у: • підприємствах ветеринарної медицини; • казенних підприємствах пробірного контролю; • підприємствах, які забезпечують надання послуг і виконання робіт з експлуатації та комплексного обслуговування майна органів державної влади; • підприємствах, які провадять діяльність у сфері житлово-комунального господарства. Такі підприємства відтепер можуть бути визнані критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, у разі відповідності щонайменше двом критеріям, визначеним Постановою КМУ № 76 від 27 січня 2023 року. Також удосконалено і критерії визначення підприємства критично важливим. Один з таких критеріїв встановлював загальну суму сплачених податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів протягом звітного податкового року у розмірі щонайменше 1,5 млн. євро. Відтепер до такої суми включається і сума сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Ухвалені Урядом зміни також  передбачають, що терміни розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їх критично важливими, не мають перевищувати 10 робочих днів з моменту отримання держорганами відповідних звернень. З 10 серпня 2023 року набрав чинності наказ Мінекономіки № 5496 від 14 червня 2023 року, який доповнив критерії визначення критично важливих підприємств для бронювання працівників. Вказаним наказом додано новий критерій визначення критично важливих підприємств, а саме: здійснення протимінної діяльності (надання послуг та/або виконання робіт з гуманітарного розмінування території України).

Анастасія Клян

Старший юрист, адвокат GOLAW

З 22 липня 2023 року набрали чинності зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану та до Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76.

Так, Уряд дозволив бронювання військовозобов’язаних, які працевлаштовані у:

• підприємствах ветеринарної медицини;

• казенних підприємствах пробірного контролю;

• підприємствах, які забезпечують надання послуг і виконання робіт з експлуатації та комплексного обслуговування майна органів державної влади;

• підприємствах, які провадять діяльність у сфері житлово-комунального господарства.

Такі підприємства відтепер можуть бути визнані критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, у разі відповідності щонайменше двом критеріям, визначеним Постановою КМУ № 76 від 27 січня 2023 року.

Також удосконалено і критерії визначення підприємства критично важливим. Один з таких критеріїв встановлював загальну суму сплачених податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів протягом звітного податкового року у розмірі щонайменше 1,5 млн. євро. Відтепер до такої суми включається і сума сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Ухвалені Урядом зміни також  передбачають, що терміни розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їх критично важливими, не мають перевищувати 10 робочих днів з моменту отримання держорганами відповідних звернень.

З 10 серпня 2023 року набрав чинності наказ Мінекономіки № 5496 від 14 червня 2023 року, який доповнив критерії визначення критично важливих підприємств для бронювання працівників. Вказаним наказом додано новий критерій визначення критично важливих підприємств, а саме: здійснення протимінної діяльності (надання послуг та/або виконання робіт з гуманітарного розмінування території України).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: