fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

У ЄС запроваджено новий механізм санкцій за порушення прав людини

20/ 01/ 2021
  7 грудня 2020 Рада ЄС оголосила про створення нового для ЄС правового механізму, що передбачає застосування санкцій за порушення прав людини. Зміст нового механізму розкривається в двох документах: Рішенні Ради ЄС 2020/1999 «Про обмежувальні заходи за серйозні порушення прав людини і відповідні зловживання» та однойменному Регламенті. Регламент 2020/1998 набув чинності 8 грудня 2020 року і безпосередньо застосовується у всіх державах-членах ЄС. Також у додатку до вказаних актів передбачається пряме зазначення осіб, на яких поширюються санкції (Визначені особи). Пропозицію про внесення особи до санкційного списку може надати будь-яка з країн членів ЄС або Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки. Визначені особи включатимуть: особи, які відповідальні за будь-яке з низки порушень прав людини, включаючи геноцид, злочини проти людства, рабство, сексуальне та гендерне насильство та інші порушення прав людини, перелічені у Регламенті 2020/1998; особи, які надають фінансову, технічну або матеріальну підтримку або залучені до зазначених порушень іншим чином; особи, пов’язані з будь-якою із зазначених категорій. Передбачається, що за фактами порушення прав людини, незалежно від місця їх вчинення, може застосувати декілька видів обмежень до Визначених осіб, а саме: візові обмеження; санкції щодо активів (замороження активів, а також заборона на економічні транзакції) фізичних та юридичних осіб, які здійснюють порушенням прав людини, або повязані з такими особами. При цьому вимагається заблокувати всі кошти та економічні ресурси, що належать, утримуються або контролюються будь-якою Визначеною особою, а також забороняється надавати прямо чи опосередковано будь-які кошти чи економічні ресурси такій особі або на її користь. Як бачимо, новий механізм санкцій може бути застосований до досить широкого кола осіб і призведе до чутливих економічних негативних наслідків не тільки відносно Визначених осіб, а і для необмеженого кола їхніх контрагентів. Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до партнера практики приватних клієнтів Олександра Онуфрієнка та старшого юриста Миколи Мельничука.

7 грудня 2020 Рада ЄС оголосила про створення нового для ЄС правового механізму, що передбачає застосування санкцій за порушення прав людини.

Зміст нового механізму розкривається в двох документах: Рішенні Ради ЄС 2020/1999 «Про обмежувальні заходи за серйозні порушення прав людини і відповідні зловживання» та однойменному Регламенті. Регламент 2020/1998 набув чинності 8 грудня 2020 року і безпосередньо застосовується у всіх державах-членах ЄС. Також у додатку до вказаних актів передбачається пряме зазначення осіб, на яких поширюються санкції (“Визначені особи”). Пропозицію про внесення особи до санкційного списку може надати будь-яка з країн членів ЄС або Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

Визначені особи включатимуть:

  • особи, які відповідальні за будь-яке з низки порушень прав людини, включаючи геноцид, злочини проти людства, рабство, сексуальне та гендерне насильство та інші порушення прав людини, перелічені у Регламенті 2020/1998;
  • особи, які надають фінансову, технічну або матеріальну підтримку або залучені до зазначених порушень іншим чином;
  • особи, пов’язані з будь-якою із зазначених категорій.

Передбачається, що за фактами порушення прав людини, незалежно від місця їх вчинення, може застосувати декілька видів обмежень до Визначених осіб, а саме:

  • візові обмеження;
  • санкції щодо активів (замороження активів, а також заборона на економічні транзакції) фізичних та юридичних осіб, які здійснюють порушенням прав людини, або пов’язані з такими особами.

При цьому вимагається заблокувати всі кошти та економічні ресурси, що належать, утримуються або контролюються будь-якою Визначеною особою, а також забороняється надавати прямо чи опосередковано будь-які кошти чи економічні ресурси такій особі або на її користь.

Як бачимо, новий механізм санкцій може бути застосований до досить широкого кола осіб і призведе до чутливих економічних негативних наслідків не тільки відносно Визначених осіб, а і для необмеженого кола їхніх контрагентів.

Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до партнера практики приватних клієнтів Олександра Онуфрієнка та старшого юриста Миколи Мельничука.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: