fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

У ВР нарешті зареєстровано законопроект про управління відходами

05/ 07/ 2019
  В Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів, 3 липня, у Верховній Раді нарешті було зареєстровано рамковий законопроект про управління відходами № 10411. На його важливості неодноразово акцентував увагу бізнес. Він передбачає запровадження ієрархії управління відходами та розширеної відповідальності виробника. Документом також пропонується суттєве підвищення розмірів штрафів за правопорушення у сфері управління відходами, до прикладу, за їх безконтрольне спалювання. Варто також зазначити, що система РВВ допоможе перекласти частину фінансового тягаря утилізації відходів з муніципалітетів і громадян на виробників. Крім того, скоротити державні витрати на управління відходами. Вплив на вартість продукції буде мінімальним, адже виробник зацікавлений у ефективності роботи системи РВВ. Оксана Жаркова. Координатор регуляторного комітету. Кількість неофіційних сміттєзвалищ в країні у 5 разів більша за кількість офіційних. Лише 4% відходів відсортовується, решта – просто вивозиться на сміттєзвалища. Реформування цієї сфери в країні було розпочато ще три роки тому і даний законопроект – важливий крок у врегулюванні питання відходів. Бізнес-спільнота вітає зусилля Мінекології, спрямовані на врегулювання питання управління відходами та створення відповідної нормативно-правової бази. Представники Асоціації наразі аналізують фінальний текст документу, адже тривалий час працювали над пропозиціями, важливим з точки зору бізнесу, які при обговореннях були враховані розробниками. Тож сподіваємось у зареєстрованому законопроекті вони також будуть. Даний законопроект є рамковим. Тож передбачається ухвалення ще 9 секторальних законів у сфері управління відходами, над якими зараз також триває робота в Мінекології. До прикладу, вони стосуються відходів упаковки, батарейок, небезпечних відходів тощо. Бізнес активно долучається і до роботи над цими документами. Поводження з відходами щороку все гостріше постає в країні. Тож важливо ще цього року прийняти хоча б рамковий документ. Це допоможе запровадити в країні основоположні принципи та положення європейського законодавства у сфері управління відходами.

В Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів, 3 липня, у Верховній Раді нарешті було зареєстровано рамковий законопроект про управління відходами № 10411. На його важливості неодноразово акцентував увагу бізнес.

Він передбачає запровадження ієрархії управління відходами та розширеної відповідальності виробника. Документом також пропонується суттєве підвищення розмірів штрафів за правопорушення у сфері управління відходами, до прикладу, за їх безконтрольне спалювання.

Варто також зазначити, що система РВВ допоможе перекласти частину фінансового тягаря утилізації відходів з муніципалітетів і громадян на виробників. Крім того, скоротити державні витрати на управління відходами. Вплив на вартість продукції буде мінімальним, адже виробник зацікавлений у ефективності роботи системи РВВ.

Оксана Жаркова Координатор регуляторного комітету
Кількість неофіційних сміттєзвалищ в країні у 5 разів більша за кількість офіційних. Лише 4% відходів відсортовується, решта – просто вивозиться на сміттєзвалища. Реформування цієї сфери в країні було розпочато ще три роки тому і даний законопроект – важливий крок у врегулюванні питання відходів. Бізнес-спільнота вітає зусилля Мінекології, спрямовані на врегулювання питання управління відходами та створення відповідної нормативно-правової бази. Представники Асоціації наразі аналізують фінальний текст документу, адже тривалий час працювали над пропозиціями, важливим з точки зору бізнесу, які при обговореннях були враховані розробниками. Тож сподіваємось у зареєстрованому законопроекті вони також будуть.

Даний законопроект є рамковим. Тож передбачається ухвалення ще 9 секторальних законів у сфері управління відходами, над якими зараз також триває робота в Мінекології. До прикладу, вони стосуються відходів упаковки, батарейок, небезпечних відходів тощо. Бізнес активно долучається і до роботи над цими документами.

Поводження з відходами щороку все гостріше постає в країні. Тож важливо ще цього року прийняти хоча б рамковий документ. Це допоможе запровадити в країні основоположні принципи та положення європейського законодавства у сфері управління відходами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: