fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Тимчасове розміщення державних реєстрів за кордоном: мета та строки дії

03/ 05/ 2022
  Авторка: Наталія Пономаренко, адвокат Dynasty Law & Investment З початком в Україні війни та введенням воєнного стану питання захисту інформації, яка міститься в державних реєстрах набуло надзвичайної важливості, оскільки схоронність даних на паперових носіях через бойові дії, що проводяться на території нашої держави, перебуває під загрозою  Ворог завдає ударів по інфраструктурі наших міст, від попадання ракет пошкоджено архівні установи в декількох областях. 12 березня 2022 року, Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів». На виконання та конкретизацію положень закону, Кабінет Міністрів України цього ж дня прийняв Постанову № 263 «Деякі питання забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів в умовах воєнного стану». Згідно до положень цих нормативно-правових актів, з метою збереження цілісності даних та недопущення їх втрати, державні органи та інші володільці/розпорядники публічних електронних реєстрів, мають право розміщувати державні інформаційні ресурси та публічні електронні реєстри, або їх резервні копії, у зашифрованому вигляді на хмарних ресурсах та/або в центрах обробки даних, що розташовані за межами України, та реєструвати доменні імена у домені gov.ua для такого розміщення, а також зберігати такі дані на фізичних носіях поза межами території України (зокрема в закордонних дипломатичних установах України). При цьому, Законом передбачено, що зберігання даних на окупованих територіях України, на території держав-агресорів, держав-окупантів, а також країн, які входять до митних або воєнних союзів з такими державами – забороняється. Зберігання даних за кордоном здійснюватиметься лише протягом дії воєнного стану. Розпорядники реєстрів протягом 6 місяців з дня завершення воєнного стану будуть зобов’язані повернути всі розміщені дані на територію України.

Авторка: Наталія Пономаренко, адвокат Dynasty Law & Investment

З початком в Україні війни та введенням воєнного стану питання захисту інформації, яка міститься в державних реєстрах набуло надзвичайної важливості, оскільки схоронність даних на паперових носіях через бойові дії, що проводяться на території нашої держави, перебуває під загрозою  Ворог завдає ударів по інфраструктурі наших міст, від попадання ракет пошкоджено архівні установи в декількох областях.

12 березня 2022 року, Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів». На виконання та конкретизацію положень закону, Кабінет Міністрів України цього ж дня прийняв Постанову № 263 «Деякі питання забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів в умовах воєнного стану».

Згідно до положень цих нормативно-правових актів, з метою збереження цілісності даних та недопущення їх втрати, державні органи та інші володільці/розпорядники публічних електронних реєстрів, мають право розміщувати державні інформаційні ресурси та публічні електронні реєстри, або їх резервні копії, у зашифрованому вигляді на хмарних ресурсах та/або в центрах обробки даних, що розташовані за межами України, та реєструвати доменні імена у домені gov.ua для такого розміщення, а також зберігати такі дані на фізичних носіях поза межами території України (зокрема в закордонних дипломатичних установах України).

При цьому, Законом передбачено, що зберігання даних на окупованих територіях України, на території держав-агресорів, держав-окупантів, а також країн, які входять до митних або воєнних союзів з такими державами – забороняється. Зберігання даних за кордоном здійснюватиметься лише протягом дії воєнного стану. Розпорядники реєстрів протягом 6 місяців з дня завершення воєнного стану будуть зобов’язані повернути всі розміщені дані на територію України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: