fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Цікаві моменти із нового Закону «Про платіжні послуги»

31/ 08/ 2021
  Автор: Ліпка Єлізавета, юрист Dynasty Law & Investment Законом закріплено поняття грошових коштів також за електронними та цифровими грошима у випадках, що передбачені цим законом (до цього це поняття стосувалося лише готівкових та безготівкових коштів). Чітко визначено, які операції відносяться до фінансових платіжних послуг, а які - до НЕ фінансових платіжних послуг. Так, до фінансових віднесено такі операції: зарахування готівки на рахунок користувача, відкриття та закриття рахунку (виключення електронні гаманці); зняття готівки з рахунку (виключення  електронні  гаманці); переказ кредитних  та дебетових коштів; інші платіжні операції з використанням платіжних інструментів; емісія платіжних інструментів та/або здійснення еквайрингу платіжних інструментів; переказ коштів без відкриття рахунку; випуск електронних грошей та виконання платіжних операцій з цими грошима, у тому числі відкриття й обслуговування електронних гаманців. Операції, що не мають фінансових ознак  - це операції щодо ініціювання або надання інформації, зокрема з ініціювання платіжної операції або надання відомостей з рахунку. Закріплено видачу Національним банком України ліцензії на надання фінансових платіжних  послуг шляхом включення відповідних відомостей до Реєстру платіжної інфраструктури  (реєстр, що ведеться НБУ) Визначено обов`язковість попереднього узгодження між надавачем послуг і користувачами всіх умов надання платіжних послуг та подальше укладення договору на надання таких послуг, навіть для виконання разових платіжних операцій. Таким чином, система надання платіжних послуг стає більш прозорою, інформативною та безпечною для користувача. А в глобальному розумінні, національне законодавство адаптується, до законодавства країн ЄС, що надасть можливість для інтеграції національної платіжної системи з платіжною системою країн  ЄС.

Автор: Ліпка Єлізавета, юрист Dynasty Law & Investment

Законом закріплено поняття грошових коштів також за електронними та цифровими грошима у випадках, що передбачені цим законом (до цього це поняття стосувалося лише готівкових та безготівкових коштів).

Чітко визначено, які операції відносяться до фінансових платіжних послуг, а які – до НЕ фінансових платіжних послуг. Так, до фінансових віднесено такі операції: зарахування готівки на рахунок користувача, відкриття та закриття рахунку (виключення електронні гаманці); зняття готівки з рахунку (виключення  електронні  гаманці); переказ кредитних  та дебетових коштів; інші платіжні операції з використанням платіжних інструментів; емісія платіжних інструментів та/або здійснення еквайрингу платіжних інструментів; переказ коштів без відкриття рахунку; випуск електронних грошей та виконання платіжних операцій з цими грошима, у тому числі відкриття й обслуговування електронних гаманців. Операції, що не мають фінансових ознак  – це операції щодо ініціювання або надання інформації, зокрема з ініціювання платіжної операції або надання відомостей з рахунку.

Закріплено видачу Національним банком України ліцензії на надання фінансових платіжних  послуг шляхом включення відповідних відомостей до Реєстру платіжної інфраструктури  (реєстр, що ведеться НБУ)

Визначено обов`язковість попереднього узгодження між надавачем послуг і користувачами всіх умов надання платіжних послуг та подальше укладення договору на надання таких послуг, навіть для виконання разових платіжних операцій.

Таким чином, система надання платіжних послуг стає більш прозорою, інформативною та безпечною для користувача. А в глобальному розумінні, національне законодавство адаптується, до законодавства країн ЄС, що надасть можливість для інтеграції національної платіжної системи з платіжною системою країн  ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: