fbpx

Транспортна робоча група Асоціації в Одесі: “Захист від діяльності монополій та перспективи на які очікує транспортна галузь”

26/ 11/ 2019

Існуванню конкуренції загрожує монополія. У широкому розумінні монополія – це така ситуація, за якої продавців (виробників) настільки мало, що кожний з них отримує можливість маніпулювати цінами для власної вигоди і на шкоду суспільству в цілому. Згідно зі ст. 42 Конституції України, допускаються зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірне обмеження конкуренції та добросовісна конкуренція. Види і межі монополії визначаються законом.

26 листопада 2019 року Транспортна робоча група Асоціації в Одесі на зустрічі з АМЕУ розбиралася у питаннях захисту від недобросовісної конкуренції та перспективах, на які очікує транспортна галузь. Спікерами виступили: Агія Загребельська, екс-державна уповноважена Антимонопольного комітету України,  Юлія Щавинська, суддя Господарського суду Одеської області, Валерій Ткачов – голова логістичного напрямку ГО “Бізнес-Варта”, член експертної ради при Міністерстві інфраструктури України, Василь Пенковський, адвокат, керуючий партнер  АО ADVISERS, Дмитро Очколяс, провідний юрист Interlegal.

Ми розглянули практичні кейси АМКУ у транспортній галузі та отримали відповіді на ряд актуальних питань:

  • Які існують монопольні зловживання та як притягти до відповідальності монополіста?
  • Судовий захист учасників ринку (споживачів послуг) від недобросовісної конкуренції та відшкодування шкоди, завданої зловживанням монопольним становищем на ринку.
  • Новий публічний договір як інструмент для перезапуску договірних відносин з власниками вантажів, наслідки для транспортної галузі.
  • Діяльність приватних монополістів. Наслідки нового рішення АМКУ щодо ТОВ “ППЛ 33-35″ для учасників ринку та захист споживачів послуг.

Дякуємо всім за продуктивну роботу та обмін досвідом!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: