fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

To be, or not to be: that is the question… або відповідальність за підробку підпису

29/ 09/ 2023
  Автор: компанія Dynasty Law & Investment На сьогодні, незважаючи на активний перехід до електронного документообігу, паперові документи залишаються у використанні більшості держустанов та підприємств, що не сприяє зменшенню кількості підробок. Саме ст.358 КК є нормою, яка покликана регулювати питання підробок документів. Зокрема, підпис - це ідентифікатор особи, який підтверджує вільне волевиявлення. Підпис є власністю особи, і його підробка є протиправною. Варто підкреслити, що кримінальна відповідальність за ст.358 КК настає саме за підробку офіційного документа. Верховний Суд у своїх постановах неодноразово виділяв наступні критерії такого документа: Інформація в документі має юридично значущий характер, тобто покликана спричинити правові наслідки шляхом виникнення або ж припинення прав та обов’язків. Документ має бути складений уповноваженою особою державної влади або іншою особою, яка уповноважена підписувати документи конкретного типу. До того ж, кримінальна відповідальність настає за вчинення різних дій, коло яких охоплюється ст.358 КК, а саме: збут підробленого документа, використання підробленого документа, підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків. Тому у разі підробки офіційного документа настає кримінальна відповідальність та може бути призначено покарання: штраф у розмірі до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян; арешт до 6 місяців; обмеження волі на строк до 2 років. Варто зазначити, що підробка неофіційного документа, наприклад, особистих документів громадян, породжує інші склади злочинів, зокрема, шахрайство. Отже, за підробку підпису у документі настає кримінальна відповідальність, водночас визначити фальсифікований документ можливо лише із застосуванням спеціальних технологій у ході проведення експертизи.

Автор: компанія Dynasty Law & Investment

На сьогодні, незважаючи на активний перехід до електронного документообігу, паперові документи залишаються у використанні більшості держустанов та підприємств, що не сприяє зменшенню кількості підробок. Саме ст.358 КК є нормою, яка покликана регулювати питання підробок документів.

Зокрема, підпис – це ідентифікатор особи, який підтверджує вільне волевиявлення. Підпис є власністю особи, і його підробка є протиправною. Варто підкреслити, що кримінальна відповідальність за ст.358 КК настає саме за підробку офіційного документа. Верховний Суд у своїх постановах неодноразово виділяв наступні критерії такого документа:

Інформація в документі має юридично значущий характер, тобто покликана спричинити правові наслідки шляхом виникнення або ж припинення прав та обов’язків.

Документ має бути складений уповноваженою особою державної влади або іншою особою, яка уповноважена підписувати документи конкретного типу.

До того ж, кримінальна відповідальність настає за вчинення різних дій, коло яких охоплюється ст.358 КК, а саме: збут підробленого документа, використання підробленого документа, підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків.

Тому у разі підробки офіційного документа настає кримінальна відповідальність та може бути призначено покарання: штраф у розмірі до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян; арешт до 6 місяців; обмеження волі на строк до 2 років.

Варто зазначити, що підробка неофіційного документа, наприклад, особистих документів громадян, породжує інші склади злочинів, зокрема, шахрайство.

Отже, за підробку підпису у документі настає кримінальна відповідальність, водночас визначити фальсифікований документ можливо лише із застосуванням спеціальних технологій у ході проведення експертизи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: