fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Термін введення в дію нового нацстандарту на пшеницю перенесено

23/ 05/ 2019
  Новий стандарт щодо визначення якості пшениці (стандарт на пшеницю «ДСТУ 3768: 2019 «Пшениця. Технічні умови») почне діяти вже з 10 червня 2019 року. Відповідне рішення було закріплене наказом ДП «УкрНДНЦ» № 133. Новий стандарт був розроблений Технічним комітетом 170 «Зернові культури та продукти їх переробки», до складу якого входять представники Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації. У новому стандарті на пшеницю зменшується кількість класів та змінюється сама методологія визначення якості зерна. Так, якщо стандарт 2010 року передбачав поділ на 6 класів, то за новим стандартом буде лише 4 класи: 3 класи продовольчої пшениці і 1 клас для непродовольчої, що матиме позитивне значення для зберігання та заготівлі зерна. Нагадаємо, минулого тижня було опубліковано наказ ДП «УкрНДНЦ», яким приймається і вводиться в дію новий стандарт аж з 1 серпня 2019 року на заміну стандарту 2010 року. Оскільки початок збору урожаю пшениці у південних регіонах розпочинається вже в червні, така ситуація викликала стурбованість у бізнесу. Бізнес-спільнота зверталась з проханням перенести термін введення в дію нового стандарту. Європейська Бізнес Асоціація дякує Мінагрополітики, Мінекономрозвитку та ДП «УкрНДНЦ» за оперативне вирішення питання щодо перенесення терміну введення в дію нового національного стандарту на пшеницю.

Новий стандарт щодо визначення якості пшениці (стандарт на пшеницю «ДСТУ 3768: 2019 «Пшениця. Технічні умови») почне діяти вже з 10 червня 2019 року. Відповідне рішення було закріплене наказом ДП «УкрНДНЦ» № 133.

Новий стандарт був розроблений Технічним комітетом 170 «Зернові культури та продукти їх переробки», до складу якого входять представники Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації.

У новому стандарті на пшеницю зменшується кількість класів та змінюється сама методологія визначення якості зерна. Так, якщо стандарт 2010 року передбачав поділ на 6 класів, то за новим стандартом буде лише 4 класи: 3 класи продовольчої пшениці і 1 клас для непродовольчої, що матиме позитивне значення для зберігання та заготівлі зерна.

Нагадаємо, минулого тижня було опубліковано наказ ДП «УкрНДНЦ», яким приймається і вводиться в дію новий стандарт аж з 1 серпня 2019 року на заміну стандарту 2010 року. Оскільки початок збору урожаю пшениці у південних регіонах розпочинається вже в червні, така ситуація викликала стурбованість у бізнесу. Бізнес-спільнота зверталась з проханням перенести термін введення в дію нового стандарту.

Європейська Бізнес Асоціація дякує Мінагрополітики, Мінекономрозвитку та ДП «УкрНДНЦ» за оперативне вирішення питання щодо перенесення терміну введення в дію нового національного стандарту на пшеницю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: