fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Оподаткування нерезидентів в 2017

22/ 02/ 2017
  Автор: Валентин Гвоздій, керуючий партнер GOLAW Увага - важливі зміни в оподаткуванні операцій з нерезидентами. ПКУ по-новому визначив правила оподаткування доходів нерезидентів у вигляді процентів за позиками або фінансовими кредитами, наданими резидентам. Встановлено, що такі доходи у 2017 році оподатковуватимуться за ставкою 5%. При цьому, для застосування такої ставки господарська операція з нерезидентом має відповідати певним умовам: кошти, надані нерезидентом за позикою або фінансовим кредитом, залучені ним шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі, що входить до переліку, затвердженого КМУ; кошти, надані нерезидентом за позикою або фінансовим кредитом, залучені з метою надання резиденту позики або фінансового кредиту; нерезидент, якому виплачуються проценти не є резидентами юрисдикцій, які включені до переліку «низькоподаткових» держав (територій). Водночас, передбачено звільнення від оподаткування доходів нерезидента у вигляді процентів за позикою або фінансовим кредитом, що були надані резидентам (за умови їх відповідності вимогам пп. 141.4.11 ПКУ), які сплачуються резидентом на користь нерезидента або уповноваженої ним особи: - до 31 грудня 2016 року, якщо кошти, надані нерезидентом за позикою або фінансовим кредитом, були залучені шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі; - у період з 1 січня 2017 року до 31 грудня 2018 року, якщо такі доходи відповідають умовам пп. 141.4.11 ПКУ. Також, для нерезидентів передбачено можливість щороку отримувати від контролюючого органу підтвердження щодо сплати податку. Зазначені нововведення спрямовані на підвищення прозорості та якості адміністрування податків, ліквідації поширених схем ухилення від оподаткування, усунення існуючих неузгодженостей. Сподіваємось, що поступове спрощення податкової системи сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні.

Автор: Валентин Гвоздій, керуючий партнер GOLAW

Увага – важливі зміни в оподаткуванні операцій з нерезидентами.

ПКУ по-новому визначив правила оподаткування доходів нерезидентів у вигляді процентів за позиками або фінансовими кредитами, наданими резидентам.

Встановлено, що такі доходи у 2017 році оподатковуватимуться за ставкою 5%.

При цьому, для застосування такої ставки господарська операція з нерезидентом має відповідати певним умовам:

  • кошти, надані нерезидентом за позикою або фінансовим кредитом, залучені ним шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі, що входить до переліку, затвердженого КМУ;
  • кошти, надані нерезидентом за позикою або фінансовим кредитом, залучені з метою надання резиденту позики або фінансового кредиту;
  • нерезидент, якому виплачуються проценти не є резидентами юрисдикцій, які включені до переліку «низькоподаткових» держав (територій).

Водночас, передбачено звільнення від оподаткування доходів нерезидента у вигляді процентів за позикою або фінансовим кредитом, що були надані резидентам (за умови їх відповідності вимогам пп. 141.4.11 ПКУ), які сплачуються резидентом на користь нерезидента або уповноваженої ним особи:

– до 31 грудня 2016 року, якщо кошти, надані нерезидентом за позикою або фінансовим кредитом, були залучені шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі;
– у період з 1 січня 2017 року до 31 грудня 2018 року, якщо такі доходи відповідають умовам пп. 141.4.11 ПКУ.

Також, для нерезидентів передбачено можливість щороку отримувати від контролюючого органу підтвердження щодо сплати податку.

Зазначені нововведення спрямовані на підвищення прозорості та якості адміністрування податків, ліквідації поширених схем ухилення від оподаткування, усунення існуючих неузгодженостей.

Сподіваємось, що поступове спрощення податкової системи сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: