fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Оподаткування дивідендів здійснюватиметься за зниженими ставками ПДФО

18/ 04/ 2017
  Автор: Максим Лебедєв, керуючий юрист ЮФ GOLAW 12 квітня 2017 року Президент України підписав Закон, завдяки якому запрацює знижена ставка податку на доходи фізичних осіб у розмірі 9% для оподаткування дивідендів, що нараховані і виплачуються: нерезидентами; юридичними особами, які не є платниками податку на прибуток (платниками єдиного податку); інститутами спільного інвестування (корпоративний або пайовий фонд). Вказані зміни будуть застосовуватись з 1 січня 2017 року. У той же час, виплата дивідендів нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) як і раніше оподатковуватиметься за ставкою податку на доходи фізичних осіб у розмірі 5%. Таким чином, в залежності від джерела виплати дивідендів, загальне податкове навантаження на дохід фізичної особи буде становити 6,5% (5% ПДФО + 1,5% військовий збір) або 10,5% (9% ПДФО + 1,5% військовий збір). Вважаємо, що такі зміни матимуть позитивний ефект як для бізнесу, так і для держави, оскільки стимулюватимуть здійснення виплати дивідендів без застосування «сірих схем». Це в результаті забезпечить легальний дохід для власників бізнесу та відрахування до державного бюджету.

Автор: Максим Лебедєв, керуючий юрист ЮФ GOLAW

12 квітня 2017 року Президент України підписав Закон, завдяки якому запрацює знижена ставка податку на доходи фізичних осіб у розмірі 9% для оподаткування дивідендів, що нараховані і виплачуються:

  • нерезидентами;
  • юридичними особами, які не є платниками податку на прибуток (платниками єдиного податку);
  • інститутами спільного інвестування (корпоративний або пайовий фонд).

Вказані зміни будуть застосовуватись з 1 січня 2017 року.

У той же час, виплата дивідендів нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) як і раніше оподатковуватиметься за ставкою податку на доходи фізичних осіб у розмірі 5%.

Таким чином, в залежності від джерела виплати дивідендів, загальне податкове навантаження на дохід фізичної особи буде становити 6,5% (5% ПДФО + 1,5% військовий збір) або 10,5% (9% ПДФО + 1,5% військовий збір).

Вважаємо, що такі зміни матимуть позитивний ефект як для бізнесу, так і для держави, оскільки стимулюватимуть здійснення виплати дивідендів без застосування «сірих схем». Це в результаті забезпечить легальний дохід для власників бізнесу та відрахування до державного бюджету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: