fbpx

Ситуація на ринку мийних засобів потребує врегулювання

29/ 10/ 2019
  Європейська Бізнес Асоціація звертає увагу на ситуацію, яка склалась на ринку мийних засобів України. Так, минулого тижня було опубліковано проект постанови КМУ щодо внесення змін до Технічного регламенту на мийні засоби. Його бізнесу було надано на аналіз в робочому порядку з боку Міністерства енергетики та захисту довкілля. Даним документом пропонується повна заборона використання фосфатів та інших сполук фосфору у складі мийних засобів. Водночас, тут потрібно дещо відрізняти поняття та властивості фосфору.  Як зазначають оператори ринку мийних засобів, при виробництві засобів для прання та чищення фосфати не використовуються. З іншого боку, існує деяка невелика частина фосфонатів, що є сполуками фосфору, але вони є необхідними складовими мийних засобів, адже саме ці сполуки діють при видаленні плям, відбілюванні, тощо та у кількостях, що використовуються у цих засобах, не становлять ризику для навколишнього середовища. Також необхідно зазначити, що в фосфонатах вміст фосфору не становить великого ризику евтрофікування (підвищення рівня первинної продукції водойм), оскільки в станціях очищення стічних вод 80 - 97% фосфонатів видаляються з води до мулу стічних вод. Варто зауважити, що провідні виробники та імпортери мийних засобів вітали та підтримували прийнятий у 2008 році Технічний регламент на мийні засоби. Так, він впроваджував в Україні гармонізовані з ЄС норми щодо регулювання мийних засобів. Після його прийняття, компанії максимально адаптувати виробництво продукції в Україні з нормами ЄС та, як було зазначено,  відмовились від використання фосфору в граничних межах його  вмісту (відповідно до законодавства, не більше 0.5 г у дозуванні, наприклад, прального порошку). Водночас, слід звернути увагу, що пропонована редакція документу не узгоджується з деякими положеннями, встановленими Регламентом Європейського Парламенту та Ради (№648/2004 та №259/2012). Оксана Жаркова. Координатор регуляторного комітету Європейської Бізнес Асоціації. У разі прийняття відповідних змін, це може призвести до суттєвого зростання цін на мийні засоби або ж повного зникнення вже з липня 2020 року із українських полиць дійсно тих виробів, якими ми користувались тривалий час, але, які відповідно до чинного законодавства вважаються безпечними до використання. Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Міністерства енергетики та захисту довкілля щодо можливості залишити чинними норми щодо обмеження використання фосфатів та інших сполук фосфору у мийних засобах.

Європейська Бізнес Асоціація звертає увагу на ситуацію, яка склалась на ринку мийних засобів України. Так, минулого тижня було опубліковано проект постанови КМУ щодо внесення змін до Технічного регламенту на мийні засоби. Його бізнесу було надано на аналіз в робочому порядку з боку Міністерства енергетики та захисту довкілля. Даним документом пропонується повна заборона використання фосфатів та інших сполук фосфору у складі мийних засобів.

Водночас, тут потрібно дещо відрізняти поняття та властивості фосфору.  Як зазначають оператори ринку мийних засобів, при виробництві засобів для прання та чищення фосфати не використовуються. З іншого боку, існує деяка невелика частина фосфонатів, що є сполуками фосфору, але вони є необхідними складовими мийних засобів, адже саме ці сполуки діють при видаленні плям, відбілюванні, тощо та у кількостях, що використовуються у цих засобах, не становлять ризику для навколишнього середовища. Також необхідно зазначити, що в фосфонатах вміст фосфору не становить великого ризику евтрофікування (підвищення рівня первинної продукції водойм), оскільки в станціях очищення стічних вод 80 – 97% фосфонатів видаляються з води до мулу стічних вод.

Варто зауважити, що провідні виробники та імпортери мийних засобів вітали та підтримували прийнятий у 2008 році Технічний регламент на мийні засоби. Так, він впроваджував в Україні гармонізовані з ЄС норми щодо регулювання мийних засобів. Після його прийняття, компанії максимально адаптувати виробництво продукції в Україні з нормами ЄС та, як було зазначено,  відмовились від використання фосфору в граничних межах його  вмісту (відповідно до законодавства, не більше 0.5 г у дозуванні, наприклад, прального порошку).

Водночас, слід звернути увагу, що пропонована редакція документу не узгоджується з деякими положеннями, встановленими Регламентом Європейського Парламенту та Ради (№648/2004 та №259/2012).

Оксана Жаркова Координатор регуляторного комітету Європейської Бізнес Асоціації
У разі прийняття відповідних змін, це може призвести до суттєвого зростання цін на мийні засоби або ж повного зникнення вже з липня 2020 року із українських полиць дійсно тих виробів, якими ми користувались тривалий час, але, які відповідно до чинного законодавства вважаються безпечними до використання.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Міністерства енергетики та захисту довкілля щодо можливості залишити чинними норми щодо обмеження використання фосфатів та інших сполук фосфору у мийних засобах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: