fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Сума страхового відшкодування при ДТП недостатня для відновлювального ремонту авто, що робити?

18/ 01/ 2022
  Автор: Єлізавета Ліпка, адвокат Dynasty Law & Investment Майже кожен стикався особисто або опосередковано з такою подією, як дорожньо-транспортна пригода  під час якої завдано шкоду майну (власному авто). Якщо ДТП сталося з вини іншого водія, цивільно-правова відповідальність якого застрахована та який визнає свою вину або його вина підтверджена судом, відразу здається, що страхова компанія водія-винуватця ДТП швидко та без проблем відшкодує завдану шкоду. В той же час, досить поширеною ситуацією є заниження суми страхового відшкодування з боку страхової компанії, навіть, якщо межі ліміту цивільно-правової відповідальності винуватця дозволяють відшкодувати більшу суму.                       З метою визначення вартості завданих збитків, можна залучити незалежного експерта зі свого боку, який здійснить виїзд, огляне пошкоджене авто і складе звіт про визначення вартості матеріальних збитків, завданих власнику. В таких випадках проводиться автомобільно-товарознавча експертиза. Відповідно до Закону України «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» процедурі виплати страхового відшкодування передує етап узгодження страховою компанією винуватця суми такої виплати з власником авто, якому завдано шкоду. Страхова повідомляє про точну суму, що має бути вам виплачена. Розуміючи, що страхова компанія зі свого боку низько оцінила завдану шкоду та занижує суму страхового відшкодування, зі свого боку маєте надати письмові заперечення, що не погоджуєтесь із сумою, запропонованою страховою та вимагаєте виплати різницю між фактичним розміром шкоди - сумою, яка зазначена у звіті на ваше замовлення, і страховою виплатою та долучити розрахунок вартості відновлювального ремонту, звіт незалежного експерта, рецензію на звіт страхової. Якщо ж страхова відмовила у виплаті різниці, вихід  - звернення до суду за захистом свої порушених прав із позовною заявою до страхової компанії в межах ліміту відповідальності винуватця ДТП. Якщо збитки перевищують ліміт відповідальності відповідачами будуть страхова компанія та винуватець ДТП.

Автор: Єлізавета Ліпка, адвокат Dynasty Law & Investment

Майже кожен стикався особисто або опосередковано з такою подією, як дорожньо-транспортна пригода  під час якої завдано шкоду майну (власному авто). Якщо ДТП сталося з вини іншого водія, цивільно-правова відповідальність якого застрахована та який визнає свою вину або його вина підтверджена судом, відразу здається, що страхова компанія водія-винуватця ДТП швидко та без проблем відшкодує завдану шкоду.

В той же час, досить поширеною ситуацією є заниження суми страхового відшкодування з боку страхової компанії, навіть, якщо межі ліміту цивільно-правової відповідальності винуватця дозволяють відшкодувати більшу суму.                      

З метою визначення вартості завданих збитків, можна залучити незалежного експерта зі свого боку, який здійснить виїзд, огляне пошкоджене авто і складе звіт про визначення вартості матеріальних збитків, завданих власнику. В таких випадках проводиться автомобільно-товарознавча експертиза.

Відповідно до Закону України «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» процедурі виплати страхового відшкодування передує етап узгодження страховою компанією винуватця суми такої виплати з власником авто, якому завдано шкоду. Страхова повідомляє про точну суму, що має бути вам виплачена. Розуміючи, що страхова компанія зі свого боку низько оцінила завдану шкоду та занижує суму страхового відшкодування, зі свого боку маєте надати письмові заперечення, що не погоджуєтесь із сумою, запропонованою страховою та вимагаєте виплати різницю між фактичним розміром шкоди – сумою, яка зазначена у звіті на ваше замовлення, і страховою виплатою та долучити розрахунок вартості відновлювального ремонту, звіт незалежного експерта, рецензію на звіт страхової.

Якщо ж страхова відмовила у виплаті різниці, вихід  – звернення до суду за захистом свої порушених прав із позовною заявою до страхової компанії в межах ліміту відповідальності винуватця ДТП. Якщо збитки перевищують ліміт відповідальності відповідачами будуть страхова компанія та винуватець ДТП.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: