fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Спрощено порядок набуття прав користування на земельні ділянки сільськогосподарського призначення

29/ 03/ 2022
  24 березня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану». Його метою є спрощення набуття прав користування на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. З огляду на те, що закон ще не підписаний Президентом України та не опублікований, наші коментарі ґрунтуються на тексті відповідного законопроєкту. Під час воєнного стану автоматично поновлюються на один рік без волевиявлення сторін та внесення відомостей до реєстру договори оренди, емфітевзису, суперфіцію, сервітуту, строк дії яких закінчився після введення воєнного стану щодо земель сільськогосподарського призначення, як державної та комунальної власності, так і приватних. Районним військовим адміністраціям надано повноваження передавати в оренду для товарного с/г виробництва землі с/г призначення державної, комунальної власності без проведення торгів з такими особливостями: строк – до 1 року, який не може бути поновлений; орендна плата не може перевищувати 8% НГО; орендар обмежений в деяких правах (отримувати компенсацію за поліпшення, мати переважне право переукладення договору та купівлю, передавати ділянку в суборенду, тощо); договори оренди укладаються виключно в електронній формі; формування земельної ділянки для передачі її в оренду військовою адміністрацією здійснюється без внесення відомостей про неї до ДЗК та присвоєння їй кадастрового номера на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель, яка затверджується військовою адміністрацією; право оренди не підлягає державній реєстрації, а договір оренди має бути зареєстрований у Книзі реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану, військовою адміністрацією; якщо договір закінчився до збирання посіяного орендарем врожаю, він має право на його збирання зі сплатою ним компенсації орендної плати. Орендарі, суборендарі земельних ділянок с/г призначення усіх форм власності можуть передавати до 1 року належне їм право оренди, суборенди іншій особі для використання земельної ділянки за цільовим призначенням без згоди власника на підставі письмового договору в електронній формі. Такий договір підлягає державній реєстрації в Книзі реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану, а право оренди не підлягає державній реєстрації. Припинення воєнного стану не буде підставою для припинення дії вищезазначених договорів.

24 березня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану».

Його метою є спрощення набуття прав користування на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. З огляду на те, що закон ще не підписаний Президентом України та не опублікований, наші коментарі ґрунтуються на тексті відповідного законопроєкту.

Під час воєнного стану автоматично поновлюються на один рік без волевиявлення сторін та внесення відомостей до реєстру договори оренди, емфітевзису, суперфіцію, сервітуту, строк дії яких закінчився після введення воєнного стану щодо земель сільськогосподарського призначення, як державної та комунальної власності, так і приватних.

Районним військовим адміністраціям надано повноваження передавати в оренду для товарного с/г виробництва землі с/г призначення державної, комунальної власності без проведення торгів з такими особливостями:

  • строк – до 1 року, який не може бути поновлений;

  • орендна плата не може перевищувати 8% НГО;

  • орендар обмежений в деяких правах (отримувати компенсацію за поліпшення, мати переважне право переукладення договору та купівлю, передавати ділянку в суборенду, тощо);

  • договори оренди укладаються виключно в електронній формі;

  • формування земельної ділянки для передачі її в оренду військовою адміністрацією здійснюється без внесення відомостей про неї до ДЗК та присвоєння їй кадастрового номера на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель, яка затверджується військовою адміністрацією;

  • право оренди не підлягає державній реєстрації, а договір оренди має бути зареєстрований у Книзі реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану, військовою адміністрацією;

  • якщо договір закінчився до збирання посіяного орендарем врожаю, він має право на його збирання зі сплатою ним компенсації орендної плати.

Орендарі, суборендарі земельних ділянок с/г призначення усіх форм власності можуть передавати до 1 року належне їм право оренди, суборенди іншій особі для використання земельної ділянки за цільовим призначенням без згоди власника на підставі письмового договору в електронній формі. Такий договір підлягає державній реєстрації в Книзі реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану, а право оренди не підлягає державній реєстрації.

Припинення воєнного стану не буде підставою для припинення дії вищезазначених договорів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: