fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Спільна заява бізнес-спільноти щодо проєкту Закону №1210 стосовно змін до Податкового кодексу України

06/ 12/ 2019
  Бізнес-спільнота, об’єднана Європейською Бізнес Асоціацією, Американською торговельною палатою в Україні та Спілкою українських підприємців, висловлює глибоке занепокоєння щодо прийняття проєкту Закону №1210 від 30.08.2019 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» в першому читанні. Безперечно, важливим є внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації Плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування (BEPS). Водночас, проєкт Закону №1210 містить велику кількість пропозицій, здатних підвищити фіскальний тиск на сумлінних платників податків, погіршити інвестиційний клімат країни та негативно позначитись на розвитку економіки країни в цілому. Зокрема, на думку бізнес-спільноти потребують перегляду та доопрацювання положення проєкту Закону №1210 щодо: Збільшення можливостей фіскальних органів застосовувати штрафні санкції. Можливість продовження тривалості податкових перевірок. Зняття обмежень на запит інформації податковими органами від бізнесу. Вибіркове суттєве збільшення податкового навантаження на певні галузі, такі як гірничодобувна, металургійна та тютюнова. Відсутність чіткого для платника податків алгоритму визначення розумної економічної причини (ділової мети). Масштабні зміни до правил трансфертного ціноутворення. Збільшення податкового навантаження через обмеження відсоткових вирахувань, зокрема, відсутність перерахування невирахуваних відсотків через тонку капіталізацію. Враховуючи, що запровадження змін, пропонованих проєктом Закону №1210 у поточній редакції завдасть значної шкоди інвестиційному клімату та економіці України, експерти компаній АСС, ЄБА та СУП закликають забезпечити максимально прозорий, якісний та конструктивний процес підготовки проєкту Закону №1210 до другого читання із детальним вивченням та широким обговоренням пропозицій з бізнес-спільнотою. Прогнозованість та виваженість змін до податкового законодавства є пріоритетами для бізнесу. Графік подальшої роботи над законопроєктом №1210 має формуватися з урахуванням того, що бізнес-спільнота повинна мати достатньо часу для ретельного напрацювання пропозицій. Також необхідно передбачити достатній час для належного обговорення наданих пропозицій із органами влади. Закликаємо владу дослухатись до пропозицій сумлінного бізнесу, який сплачує податки та наповнює бюджет країни, та не перешкоджати його діяльності шляхом поспішного прийняття незбалансованих правил оподаткування.

Бізнес-спільнота, об’єднана Європейською Бізнес Асоціацією, Американською торговельною палатою в Україні та Спілкою українських підприємців, висловлює глибоке занепокоєння щодо прийняття проєкту Закону №1210 від 30.08.2019 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» в першому читанні.

Безперечно, важливим є внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації Плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування (BEPS). Водночас, проєкт Закону №1210 містить велику кількість пропозицій, здатних підвищити фіскальний тиск на сумлінних платників податків, погіршити інвестиційний клімат країни та негативно позначитись на розвитку економіки країни в цілому.

Зокрема, на думку бізнес-спільноти потребують перегляду та доопрацювання положення проєкту Закону №1210 щодо:

  1. Збільшення можливостей фіскальних органів застосовувати штрафні санкції.
  2. Можливість продовження тривалості податкових перевірок.
  3. Зняття обмежень на запит інформації податковими органами від бізнесу.
  4. Вибіркове суттєве збільшення податкового навантаження на певні галузі, такі як гірничодобувна, металургійна та тютюнова.
  5. Відсутність чіткого для платника податків алгоритму визначення розумної економічної причини (ділової мети).
  6. Масштабні зміни до правил трансфертного ціноутворення.
  7. Збільшення податкового навантаження через обмеження відсоткових вирахувань, зокрема, відсутність перерахування невирахуваних відсотків через тонку капіталізацію.

Враховуючи, що запровадження змін, пропонованих проєктом Закону №1210 у поточній редакції завдасть значної шкоди інвестиційному клімату та економіці України, експерти компаній АСС, ЄБА та СУП закликають забезпечити максимально прозорий, якісний та конструктивний процес підготовки проєкту Закону №1210 до другого читання із детальним вивченням та широким обговоренням пропозицій з бізнес-спільнотою. Прогнозованість та виваженість змін до податкового законодавства є пріоритетами для бізнесу.

Графік подальшої роботи над законопроєктом №1210 має формуватися з урахуванням того, що бізнес-спільнота повинна мати достатньо часу для ретельного напрацювання пропозицій. Також необхідно передбачити достатній час для належного обговорення наданих пропозицій із органами влади.

Закликаємо владу дослухатись до пропозицій сумлінного бізнесу, який сплачує податки та наповнює бюджет країни, та не перешкоджати його діяльності шляхом поспішного прийняття незбалансованих правил оподаткування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: